Soğuk havalarda cildinize özen gösterin!

Merjam Yazar: Merjam 19 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Havaların soğumasıyla cildiniz neme ihtiyacı artar. Soğuk havalarda cildinize özen göstermenin tam zamanı!

Soğuk havalarda cildinize özen gösterin!

Vücut bakımı hep geri plana atılan bir ritüel. Ancak havaların iyice soğumasıyla birlikte vücudunuza da yüzünüzle aynı derecede ilgi göstermelisiniz. Cildinizi soğuk kışa hazırlayacak vücut bakım ipuçlarını keşfedin.

Kuru Fırçalama

Kış mevsiminde pul pul dökülen cildinizi kuru fırçalama tekniğiyle temizleyin. Ölü deriden arınan cilt nem tazelemeye ve kendini yenilemeye hazır olacak.

Duşta Bakım

Uzun ve sıcak duşlar kulağa hoş gelse de cildinizi doğal yağlarından soyuyor ve kurutuyor. Kış günlerinde çok sıcak duş almamaya çalışın, vücut kurutan sabun ve duş jelleri yerine temizleyici yağlara yönelin.

Nemlendirici Adım

İşte bu adımı asla atlamamalısınız. Duş sonrası mutlaka vücut nemlendiricinizi uygulayın. Cilt kuruluğunuza veya ihtiyacınız olan bakım içeriklerine göre en uygun ürünü seçin.

Yoğun İlgi

Eğer kuruluk probleminden sıkça şikayet ediyorsanız vücut bakım yağlarını devreye sokun. Bu ürünler cilt dokusunun yenilenmesine ve cildin nem rezervlerini doldurmasına yardımcı olacak.

Spesifik Noktalar

Dirsekler, dizler, topuklar, el eklemleri gibi bazı spesifik noktalar soğuk havadan daha çok etkilenir ve çatlamaya meyilli olur. Yoğun formüllü, balm dokulu ürünlerle bu bölgelere ekstra bakım yapın.

Bonus: Kış Banyosu

Kış aylarında banyo keyfi hem zihininize hem de cildinize iyi gelebilir. Cildi nemlendiren, yatıştıran ve arındıran ürünlerle banyo seanslarınızı yüz ve vücudunuza derinlemesine bakım yaptığınız bir ritüele dönüştürebilirsiniz.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı