Ressam İlhami Atalay’dan muhteşem sergi!

Merjam Yazar: Merjam 6 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Usta sanatçı İlhami Atalay'ın yüzlerce eseri arasından seçtiği resim çalışmaları Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sergilendi.

Ressam İlhami Atalay’dan muhteşem sergi!

Atalay’ın 75. doğum günü çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının Klasik Türk Sanatları Vakfı ve Fatih Belediyesi ile organize ettiği sergide, sanatçının macerasını, sanat anlayışını, felsefesini ve Türk sanatının “gelenekten günümüze kadar ki yüzlerce yıllık bağlantısını” yansıttığı 33 özel eser, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, 2023’ün AKM’deki ilk sergisinde Atalay’ın eserlerinin sergilendiğini belirterek, “55 yıldır sanatını icra eden usta sanatçımız İlhami Atalay’ı AKM’mizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Yavuz, serginin 15 Ocak’a kadar ziyarete açık olacağını kaydederek, yeniden inşa edilen AKM’de bu tarz etkinlikleri çoğaltmayı planladıklarını vurguladı.

Ressam Atalay ise 55 yıllık sanat macerası boyunca yaptığı çalışmaların sadece küçük bir kısmını bu sergiye sığdırabildiğini söyledi.

“Akıncılar, alemler, zikir, Anadolu, kartallar ve hiçlik gibi serilerden örnekler koyduk.” ifadesini kullanan Atalay, 500’e yakın eserinin sergilenmeyi beklediği bilgisini paylaştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio