Prens Harry ve Meghan Markle’ın milyon dolarlık malikaneleri…

Merjam Yazar: Merjam 3 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Prens Harry ve Meghan Markle'ın milyon dolarlık malikaneleri…

Prens Harry ve Meghan Markle’ın milyon dolarlık malikaneleri…

Prens Harry ve Meghan Markle'ın milyon dolarlık malikaneleri…


Prens Harry ve Meghan Markle, sık sık sosyal sorumluluk projelerinde görev üstleniyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle kalabalıklara karışmasalar da internet üzerinden birçok etkinliğe konuk oluyor ve kamera karşısına geçiyorlar.

Bu etkinliklerin çoğuna da yeni evlerinin farklı odalarından bağlanıyor. Durum böyle olunca da ünlü çiftin evlerinin içi de meraklı gözlerin önüne seriliyor.

Çiftin, ne renk koltuklar aldığı, evlerini nasıl dekore ettikleri ortaya çıkıyor. Aslında online olarak katıldıkları etkinliklerin amacı bambaşka olduğu halde dikkatler çiftin malikanesiyle ilgili ayrıntılara yöneliyor.

Bu videolardan göründüğü kadarıyla Prens Harry ile Meghan Markle, evlerinin kamera karşısına geçtikleri bütün odalarını pastel tonlarda döşemişler.

Aksesuarları da sade görünüşlü ama epey pahalı. Bazı odalarda arka planda özellikle de Meghan Markle’ın konuk olduğu etkinlikle ilgili kitapların bulunması da dikkat çekici.

Çift, malikanelerinin odalarını çiçeksiz de bırakmamış. Kiminde saksı içinde kiminde de vazoda çiçekler çiftin videolarında dikkat çekiyor.

Bir yaşındaki oğulları Archie ile birlikte bir süredir, Hollywood’un ünlü oyuncu ve yapımcılarından Tyler Perry’nin Los Angeles’daki malikanesinde kalan çift, şimdi kendi saray yavrusu evlerine taşındı.

14 milyon dolar gibi aslında söz konusu bölge için makul sayılabilecek bir fiyata satın alınan malikaneye komşu mülkler arasında Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres gibi ünlülerinkiler de var.

Dokuz tane yatak odası ve 16 tane banyosu bulunan bu malikane için ödenen paranın da 14 milyon 650 bin dolar olduğu belirtiliyor. 2003 yılında inşa edilen malikane, 2009 yılında Prens Harry ve Meghan Markle’dan önceki sahibine 24 milyon dolara satılmıştı. Çift, evlendikten sonra Kensington Sarayı’nda Prens Harry için ayrılan evde yaşadıktan sonra bebekleri doğmadan önce Frogmore Cottage’ı renove ettirip oraya taşınmıştı.

Fakat orada uzun süre yaşamayan Prens Harry ve Meghan Markle, aileden ayrılıp önce Kanada’nın Vancouver kentinde nehir kenarında lüks bir evde yaşadı. Sonra da ABD, Los Angeles’ta Tyler Perry’nin lüks bir malikanesinde ikamet etti. Çift, böylece ABD’de kendilerine ait ilk malikaneyi de satın almış oldu.

Çiftin yeni hayatlarını kuracağı bu malikane, çok geniş bir arazi üzerine inşa edildi. Malikanenin bahçesinde tenis kortu, yüzme havuzu ve bir de çay evi bulunuyor. Bunun yanı sıra malikanenin ana binasında bir kütüphane, iki tane sauna, oyun odası, spor salonu, beş otomobile uygun bir garaj da bulunuyor.

Malikanenin bahçesi ise son derece bakımlı. Arazi içinde gül bahçeleri, servi ağaçları, lavanta bahçesi hatta yüz yıllık zeytin ağaçları da bulunuyor. Malikanenin iki yatak odalı bir de konuk evi var. Ana binanın hemen yanındaki bu yapıda ise Meghan Markle’ın annesi Doria Ragland’ın yaşayacağı konuşuluyor. Birkaç ay önce ortaya atılan iddialara göre Ragland, uzun süredir çiftle birlikte yaşıyor ve torunu Archie’nin bakımını dadılarla birlikte üstleniyor.

Santa Barbara’nın Montecito adlı bölgesinde bulunan malikane, çifte aradıkları “gizli özel yaşam” seçeneğini de fazlasıyla sunuyor. Ana bahçe kapısından girdikten sonra kat edilen uzun yol, etrafındaki yüksek ağaçlar ve çevre düzenlemesi de buna uygun.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın milyon dolarlık malikaneleri…
Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı