Pandemi döneminde özellikle çocuklu aileler için kusursuz bir rehber

Merjam Yazar: Merjam 3 Ocak 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sokağa çıkma yasakları, kapanan okullar, ofise dönüşen evler… Artık hiçbir şey alıştığımız gibi değil; özellikle de çocuklu aileler ve öğretmenler için. Psikolog Seçil Akaygün Cüntay ve Psikolog Şükran İlimsever Başarır’ın daha rahat bir pandemi süreci için rehber olacak yeni kitabı Alıştığımız Gibi Değil, İnkılâp Kitabevi etiketiyle ön satışa açıldı. Alıştığımız Gibi Değil, ebeveynler ve öğretmenler için hazırlanmış, pandemi sürecini rahat atlatmaya yardımcı olacak kusursuz bir rehber...

Pandemi döneminde özellikle çocuklu aileler için kusursuz bir rehber

 

Hayatımızı bir anda altüst eden ve önümüze yepyeni bir normal koyan COVID-19 tehdidi sürerken İnkılâp Kitabevi, bu süreci rahat atlatmamızı sağlayacak yeni bir kitabı okurlarla buluşturmaya hazırlanıyor: Alıştığımız Gibi Değil.

 

 

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay ve Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır’ın imzası taşıyan Alıştığımız Gibi Değil, evlere tıkılıp kaldığımız şu süreçte özellikle çocuklu ailelere yardımcı olacak öneriler içeriyor. Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın önsözüyle yayıma hazırlanan kitap, anne-baba, öğretmen ve çocuklar için pandemi döneminde ruh sağlığını koruyacak bir kılavuz niteliği taşıyor.

 

 

Uzaktan eğitim sistemiyle eve kapanan, arkadaşlarından uzak kalan çocukların ve çocuklarla birlikte evden çalışmaya başlayan ebeveynlerin, bu süreci ruh sağlıklarını bozmadan atlatmalarını sağlayacak Alıştığımız Gibi Değil,  yaşanabilecek sorunları ve uygulanabilecek çözümleri bir bir sıralıyor. Çocukların bu süreçte hissettiği sıkıntıların yaşanmış örneklerle anlatıldığı kitapta ailecek keyifle yapılabilecek etkinliklere de yer veriliyor.

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio