Özpalamutçu fotoğraflarıyla Türkiye’yi tanıtıyor

Merjam Yazar: Merjam 24 Ağustos 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Fotoğrafçı Özpalamutçu, Ülkemizin Efes, Aspendos gibi kültürel miraslarını fotoğraflıyor.

Özpalamutçu fotoğraflarıyla Türkiye’yi tanıtıyor

 

 

Fotoğrafçı Koray Özpalamutçu, Türkiye’de ve yurt dışında çektiği fotoğraflarla ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyor. Ülkemizin Efes, Aspendos gibi kültürel miraslarını fotoğraflayan Özpalamutçu, “Ülkemizin tarihî ve doğal güzelliklerini mesleğim aracılığıyla dünyaya göstermek benim için büyük bir gurur” diyor.

 

Fahri Turizm Elçisi Fotoğrafçı Koray Özpalamutçu, 2017 yılında Endonezya Turizm Bakanlığı tarafından davet edildi. Ülkenin fotoğraflarını çeken ünlü fotoğrafçının kareleri sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Türkiye'de benzer çalışmalar yapan Özpalamutçu, 2019 yılında bir havayolu firmasının da desteğiyle Türkiye’nin kültürel mirasları Efes, Aspendos, Klozomenai, Perge, Mira, Demre gibi yerlerin tanıtımı amacıyla çalışma yaptı. Geçtiğimiz yıl İzmir Büyük Sehir Belediyesi ve İzmir Tarih ile birlikte Kemeraltı’ndan Basmaneye oradan Kadifekale’ye kadar uzanan İzmir’in kültürel miras olarak görülen Smyrna Agorası’nında içinde bulunduğu bölgeleri fotoğraflayıp sosyal medya kanallarında takipçileri ile paylaştı. Bu proje 2019 yılı sonunda Kadrajımdaki Miras adı ile bir sergiye dönüştürüldü.

 

EVRENSEL BİR SANAT

 

Türkiye'nin kültürel miraslarının korunması ve tanıtımına destek olan Özpalamutçu, "Sunjazz Çesme Festivali'nin resmi fotoğrafçısıyım. Dünyaca ünlü Haida Filtreleri Official'in ise marka elçisiyim. 2019 yılında Adana Valiliği tarafından davet edildim ve Adana'nın fotoğraflarını da çekip paylaştım. Amacım ülkemizi uluslararası mecrada daha fazla tanıtımına katkı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda şahsıma düşecek her ne görev varsa yerine getirmeye hazırım. Fotoğraf aslında evrensel bir sanattır. Dünyanın diğer ucundaki bir kişi, ülkenizde çekilen fotoğrafı görüp Türkiyemizi ziyaret edebilir" diye konuştu.

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı