Özel günlere özel makyaj önerileri… Doğum günü ve parti makyajının ipuçları…

Merjam Yazar: Merjam 19 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Özel günler için hazırlanan kıyafet, ayakkabı, çanta seçimi kadar uygun bir makyaj da son derece önem taşır. Işıl ışıl ve pürüzsüz bir görünüm kazanmak ve iddialı bir görünüme ulaşmak için parti, doğum gününe özel makyaj tüyolarını deneyebilirsiniz. Peki özel günlere özel makyaj önerileri nelerdir?

Özel günlere özel makyaj önerileri… Doğum günü ve parti makyajının ipuçları…

 

 

Özel bir geceye davetlisiniz şık bir elbise, ayakkabı ve çanta ile mükemmel bir kombin hazırladınız. Peki, makyajınızın da bu geceye damga vurmasını ister misiniz? Gece makyajına ilave edebileceğiniz birçok makyaj ürünü bulunur örneğin, koyu tonlar, ışıltılar, kırmızı ruj gibi. Ancak gece makyajı bile olsa doğal seçimler yapmak daha modern ve hoş görünmenize yardımcı olabilir. Makyajınızı yaparken nasıl bir geceye katılacağınız önemli bir unsurdur. İşte gecenin atmosferine yakışacak ışıltılı göz makyajının ipuçlarını şimdi sizlerle paylaşacağız…

 

ÖZEL GÜNLERE ÖZEL MAKYAJ ÖNERİLERİ

 

MAKYAJ BAZI UYGULAYIN

 

Makyajınızın gün boyu kalıcı ve pürüzsüz görünümü için makyaj bazı kullanabilirsiniz. Böylelikle cilt kusurlarınızı kapatabilir ve cildinizdeki yağlanma ve parlama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. makyaja başlamadan önce baz, ardından fondöten ya da pudra kullanmak tüm gün kusursuz görünmenize yardımcı olabilir.

 

AYDINLIK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUN

 

Daha hoş ve enerjik bir görünüm için makyajınıza aydınlık veren ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. İlk olarak göz çevrenizdeki karanlık bölgeleri uygun bir kapatıcı yardımı ile aydınlatın ve daha sonra elmacık kemikleri, çene ve gözlere highlighter uygulayabilirsiniz.

 

 

İDDAALI BAKIŞLAR İÇİN

 

Dumanlı göz makyajı ile oldukça hoş bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. Yalnızca siyaha bağlı kalmamakla birlikte lacivert, yeşil, kahverengi tonları ile dumanlı bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Bunun için göz kalemini üst ve alt kirpiklere uyguladıktan sonra fırça yardımı ile dikkatli bir şekilde dağıtmanız gerekir.

 

DUDAKLARA İLGİYİ ARTTIRIN

 

Eğer yılbaşına hazırlanıyorsanız kırmızı ruj seçimi iyi bir tercihtir. Ayrıca neon pembe ve mat kırmızı rujları da özel günler için kullanabilirsiniz. Burada kıyafet seçiminizi de dikkate almanız gerekir. Uygun bir ruj seçiminden sonra işe dudaklarınızı nemlendirmekle başlayın. Fırça yardımı ile ruju sürerek pudra ile geçerseniz daha çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

ETKİLEYİCİ BİR GECE MAKYAJI İÇİN İPUÇLARI

 

Restoranda bir yemek yiyecekseniz daha zarif bir partiye gidecekseniz daha cesur bir makyaj tercih edebilirsiniz.

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı