Merakla beklenen “Sıcak Kafa” nım galası bu akşam 

Merjam Yazar: Merjam 29 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Netflix, büyük merak uyandıran yeni dizisi Sıcak Kafa için geri sayım başladı. “Sıcak Kafa” nım galası bu akşam yapılacak.

Merakla beklenen “Sıcak Kafa” nım galası bu akşam 

Başarılı oyuncu kadrosunu apokaliptik bir dünyada buluşturan Sıcak Kafa, 2 Aralık’ta tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yerini alacak. Dizinin galası ise bu akşam gerçekleşecek. 

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını konu alan dizi, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana geliyor. Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikâyenin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

Konuşmayla bulaşan ve “abuklama” adı verilen bir tür delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, bu hastalıktan gizemli bir şekilde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Kaynak: Dizidoktoru 

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio