Lara Kamhi’nin yönettiği klipler, Varşova ve Chıcago’da festivallerde yarışıyor!

Merjam Yazar: Merjam 28 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin çektiği kısa film tadındaki “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben” klipleri Varşova ve Chicago’da düzenlenen iki ayrı film festivaline seçildi! Kliplerin çeşitli kategorilerde aday olduğu festivallerde Kamhi ve ekibi de farklı ödüllere aday gösterildi.

Lara Kamhi’nin yönettiği klipler, Varşova ve Chıcago’da festivallerde yarışıyor!

 

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali 2020’de “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben” klipleri En İyi Müzik Videosu kategorisinde; “Tutsak” klibi ile En İyi Görsel Efekt ve Tasarım kategorisinde yarışıyor. “Tutsak” ile Kamhi'nin En İyi Prodüksiyon Tasarımcısı; Alev İzet, Bade İde, Fatih Akdoğan, Hüseyin Akgül'ün En İyi Saç Makyajı ve Vücut Tasarımı ödüllerine aday gösterildiği festivalde Florent Herry ise “Senden Korktum Ben” ile Kısa Filmde En İyi Görüntü Yönetmeni ödülüne aday. Chicago’da düzenlenen Blow-Up Film Festivali’nde ise sanatçının yönettiği her iki klip de En İyi Müzik Videosu kategorisinde yarışıyor.

 

Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali (East Europe International Film Festival), Avrupa’daki Füzyon Uluslararası Film Festivalleri’nin ev sahipliği yaptığı dört bağımsız film festivalinden biri. Uluslararası yaratıcı kitleyi bir araya getirerek onlara, çalışmalarını Avrupa’daki şehirlere taşıma fırsatı sunan festival, bağımsız film yapımcılarının ve yaratıcılarının, düzenlenen etkinliklerde çalışmalarını doğru izleyicilere göstermeleri için bir fırsat yaratıyor. Ayrıca dünyanın her yerinden film, senaryo ve fotoğraf projelerine yer veren festival, yaratıcı zihinleri buluşturmayı da hedefliyor. Her yıl fiziksel olarak düzenlenen Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali, pandemi nedeniyle bu yıl 14-19 Aralık tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

 

 

Blow-Up Film Festivali ise samimiyetle anlatılan bir hikâyenin, hümanizme, yaratıcı sınırların genişlemesine ve hatta sosyal değişime katkı sağlayabileceğine inanıyor. Kitlesel pazar tüketicisi yerine belirli bir izleyiciyi hedefleyen bağımsız filmleri ağırlayan festival, estetik ve felsefi nedenlerle yapılan filmlere öncelik veriyor. Festivalde ödül kazanan filmler kasım ayında açıklanacak.

 

 

Lara Kamhi’nin müzik video çalışmaları “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben”, sanatçının kurucu ve yöneticisi olduğu; büyülü gerçeklik, bilimkurgu ve fantastik türlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Prizma Productions Istanbul imzasını taşıyor. Kamhi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve daha önce yurt dışında çeşitli festivallerin ana yarışmalarında aday olarak gösterilen “Tutsak” klibi, ABD’nin Atlanta şehrinde düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali’nden (UMFF) ise En İyi Uluslararası Müzik Videosu ödülünü de kazandı.

 

 

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan Lara Kamhi, sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam ediyor. Sanatçı aynı zamanda, ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”a yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı