“Kuzuların Sessizliği”ndeki ev satışa çıkarıldı

Merjam Yazar: Merjam 6 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Kuzuların Sessizliği'nde kullanılan ev, Cadılar Bayramı öncesinde satışa sunuldu.

“Kuzuların Sessizliği”ndeki ev satışa çıkarıldı

 

Oscar ödüllü film Kuzuların Sessizliği, yıllar sonra yeniden gündeme geldi. 1991 yapımı Anthony Hopkins ve Jodie Foster başrollü The Silence of The Lambs'te kullanılan ev, satışa çıkarıldı. Buffalo Bill'in evi olarak bilinen Viktorya dönemine ait yapı, 298,500$'a satılacak.

 

1992 yılınca Akademi Ödülleri'nden 7 farklı ödüle layık görülen The Silence of The Lambs'in evinin satılmasına karar verildi. Johnathan Demme'in yönetmenliğini üstlendiği Thomas Harris roman uyarlaması filmin satışa çıkarılan evi Buffalo Bill'e aitti. Karakter Jame Gumb adıyla da biliniyordu ve Ted Levine tarafından canlandırılmıştı. Ev için biçilen fiyatın yalnızca 298,500$ olduğu söyleniyor. Pittsburgh, Perryopolis'te bulunan evde film ekibi yalnızca üç gününü geçişmişti. Evin dış cephesi, çekimlerin olduğu dönemden bugüne değiştirilmedi.

 

The Silence of The Lambs'in konusu şöyleydi: Akademiden mezun olmuş genç FBI ajanı Clarice Starling, FBI ajanı kurbanlarının derilerini yüzen sapık bir katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışır. Clarice, katila ulaşmak için başka bir psikopat olan ünlü doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşır. Lecter’dan bilgi alması için önce onun güvenini kazanması gerekmektedir.

 

Kaynak: Beyazperde.com

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı