Kreatif direktör Alessandro Michele ile Gucci yollarını ayırıyor!

Merjam Yazar: Merjam 24 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İtalyan moda markası Gucci de yaşanan değişim moda dünyasının gündemine düştü. Kreatif direktör Alessandro Michele'nin İtalyan lüks markasından ayrılacağını ve markanın yakın tarihte bir açıklama yayınlamasının beklendiğini belirtti.

Kreatif direktör Alessandro Michele ile Gucci yollarını ayırıyor!

WWD’nin özel haberine göre; yine farklı kaynaklardan gelen bilgilere göre Gucci’nin yorum taleplerine yanıt vermediği söyleniyor. Bu yakın zamanda markanın birinci kaynaktan yapılacak resmi bir açıklamanın da habercisi niteliğinde.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir kaynak WWD’ye, Michele’den marka altında bir ateş yakmak için “güçlü bir tasarım değişikliği başlatmasının istendiğini” ancak tasarımcının bu talebi karşılamadığını söyledi. Başka bir kaynak, Gucci’nin ana şirketi Kering’in başkanı ve CEO’su François-Henri Pinault’nun grubun yıldız markası Gucci’yi farklı bir yöne taşıma istediği için bu kararın alındığı belirtiyor.

Pinault’un son dönemdeki hamlelerine bakınca bu değişiklik rüzgarı her ne kadar şaşırtsa da büyük bir sürpriz olmuyor. Pinault, markanın güçlü performansına rağmen Daniel Lee’yi Bottega Veneta’da görevden almak da dahil olmak üzere birçok yaratıcı liderlik hamlesi yapmıştı.

Gelelim Alessandro Michele cephesinden haberlere. Tasarımcı göreve geldiği 2015’ten itibaren markanın daha genç ve daha çeşitli bir müşteriye hitap etmesinin öncüsü oldu. Atanmasının ardından Gucci, 2018’in ilk çeyreğine kadar art arda beş çeyrekte yüzde 35’i aşan bir büyüme kaydettiği bildirilmişti. Michele son olarak ilham meleği ve yakın dostu Harry Styles ile iki çocuğun birlikte oyun oynaması fikrinden yola çıkarak hazırlanan HA HA HA koleksiyonuna imza atmıştı.

Gözlerimizi, Gucci ve Alessandro Michele cephesinden gelecek açıklamaya çevirdik. Haber doğrulanırsa Gucci’nin yeni tasarım ruhunu Ocak ayında Milano Erkek Moda Haftası’nda görebiliriz.

Kaynak: Vogue Türkite

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio