Kendinizi yalnız hissettiğinizde neler yapabilirsiniz?

Merjam Yazar: Merjam 9 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

"Çoğumuz zaman zaman kendimizi yalnız hissedebiliyoruz. Bazen çevremizde çok fazla insan bile olsa yalnızlık çekebiliyoruz. Bu hissi uzaklaştırmak için yapabileceğiniz basit ama oldukça etkili birkaç şey var!"

Kendinizi yalnız hissettiğinizde neler yapabilirsiniz?

 

 

Sebebini anlayın

 

Kendinizi yalnız hissettiğinizde bunun derinine inmeye çalışın. "Neden yalnız hissediyorum?" diye sorun. Gerçekten yalnız mısınız yoksa hissettiğiniz şey kalabalıklar içindeki yalnızlık mı? Belki partneriniz, arkadaşlarınız ya da aileniz size iyi gelmiyordur ve bu yüzden yalnız hissediyorsunuzdur. Eğer durum içinden çıkılamaz bir hal alıyorsa uzman yardımı ile yalnızlığınızın sebebini bulun.

 

 

Bilmediğiniz bir yere gidin

 

Eğer daha önce hiç tek başınıza seyahat etmediyseniz inanın bize çok şey kaybettiniz! Kendinizi yalnız hissettiğinizde daha önce hiç gitmediğiniz bir yer seçin ve oraya doğru yola çıkın. Doğa ile baş başa olabileceğiniz bir yer çok daha iyi olacaktır.

 

 

Kendinize yemek ısmarlayın

 

Birçok insan yemek, kahve, alışveriş gibi aktivitelerin en az 2 kişi ile yapılacağını düşünür. Oysa gerçekten mutlu olan insanlar, kendi ile vakit geçirmeyi bilen insanlardır. Kendinizi yalnız hissettiğinizde güzel bir yere yemeğe gidin, dilediğinizi sipariş edin ve kendinizle baş başa olmanın tadını çıkarın. Ne kadar keyifli olduğuna şaşıracaksınız!

 

 

Kitap okuyun

 

Kitap okumak, hayal dünyasını geliştiren en önemli etkinliktir. Kitap okurken zihnimiz boşalır, tamamen cümlelere odaklanırız. Yalnız hissettiğinize kitap okumak farklı dünyalara yolculuk yapıyor hissi vererek size iyi gelecektir.

 

 

Dans edin!

 

Bunun için herhangi bir dansı profesyonel şekilde bilmenize gerek yok. En sevdiğiniz müziği açın ve gönlünüzce dans edin. Ne kadar iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

 

 

Film izleyin

 

Film izlemek de düşünceler uzaklaşmanın iyi bir yoludur. Kendinizi yalnız hissettiğinizde daha önce izlemediğiniz türde bir film açın ve yeni keşifler yapın. Ancak dramadan mutlaka uzak durun!

 

 

Yürüyüşe çıkın

 

Açık havada yürüyüş yapmak zihni rahatlatan aktivitelerin başında geliyor. Hatta biraz daha hareket katmak isterseniz koşmayı deneyebilirsiniz.

 

 

Kaynak: Mahmure

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı