Kainat Güzellik Yarışması’nda kriz yaşandı!

Merjam Yazar: Merjam 19 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Miss Universe yarışmasında ABD temsilcisinin birinci olması olay yarattı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ise yarışmada şike olduğunu düşünüyor...

Kainat Güzellik Yarışması’nda kriz yaşandı!

Geçen hafta sonu 2022 Kainat Güzellik Yarışması (2022 Miss Universe) sonuçlandı ve birinci, ABD’den çıktı. Miss ABD Güzeli R’Bonney Gabriel’in Miss Universe, yani Kainat Güzeli seçilmesinin ardından, ilişkileri gergin olan ABD ile Venezuela arasında diplomatik kriz patlak verdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Amerikalı R’bonney Gabriel’in zaferinden sonra ülkesinin kainat güzeli tacının çalındığını öne sürdü.

Kainat Güzellik Yarışması’nda Venezuela’yı temsil eden, eski futbol milli takım antrenörü Rafael Dudamel’in kızı olan 23 yaşındaki moda tasarımcısı Amanda Dudamel, tacı kazanmasına kesin gözüyle bakılan favori yarışmacılardan biriydi.

Dudamel, yarışma öncesi yapılan anketlerde birinci çıkmıştı. Ancak cumartesi günü, Amerikalı güzel R’bonney Gabriel, Miss Universe olarak taçlandırıldı.

Devlet kanalı VTV’de yayınlanan bir yayına katılan Venezuela Devlet Başkanı, “Amanda Dudamel ezici bir farkla kazandı. Böyle bir hırsızlık olamaz” dedi.

Dudamel’in tacını ABD’nin gasp ettiğini dile getiren Maduro, “Bizim Kainat Güzellik zaferimizi çaldılar. Amanda Dudamel sokakta kazandı ve bunu çalamazlar. Amanda Dudamel burada gönüllülük işleri yapıyor” dedi.

SADECE TEŞEKKÜR ETTİ

Kainat Güzellik Yarışması’nda ikinci olan Dudamel ise Instagram üzerinden yaptığı açıklamada, Devlet Başkanı’nın eleştirilerine hiç değinmeden, Venezuela’ya yedinci tacı kazandıran yarışmanın takipçilerine şükranlarını dile getirdi.

Dudamel, ikinci olmaktan dolayı memnun olduğunu ve haline şükrettiğini söylerken, “Ben çok mutluyum ve Venezuela’ya bana eşlik ettiği ve büyük hayallerime izin verdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

ABD’den ya da Kainat Güzellik Yarışması yönetiminden Maduro’nun iddialarıyla ilgili bir yanıt gelmedi.

Kaynak: N-Life

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio