İzlenmesi gereken unutulmaz film önerileri (2020)

Merjam Yazar: Merjam 6 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

IMDb puanı yüksek olan filmler en çok izlenen ve mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır. Peki, en iyi sinema filmler nedir? Yeni ve eski en çok izlenen sinema filmleri listesi nedir?

İzlenmesi gereken unutulmaz film önerileri (2020)

 

Sinema tarihinde beyaz perdede adından söz ettirmiştir filmler vardır. Özellikle bu filmler dünyaca ünlü filmlerdir. Ünlü sinema oyuncularının oynadığı ve seslendirdiği bu sinema filmleri günümüzde hala defalarca izlenmekte ve seyredilmektedir. Sinema tarihinde özellikle hem yerli hem de yabancı en iyi filmler vardır. Her türlü film kategorisinde yer alan bu sinema filmleri izleyiciyi cezbeden sinema filmleridir.

 

En iyi sinema filmleri gişede de yüksek hasılata ulaşmış sinema filmleridir. Düşük bütçe olsa dahi bu sinema filmleri sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış ve önerilen sinema filmleri arasına girmiştir. Hem eski hem de yeni olan sinema filmleri sinema severler tarafından da tavsiye edilen sinema filmleri arasında yer almaktadır.

 

Esaretin Bedeli 

 

1994 yapımı olan Esaretin Bedeli gelmiş geçmiş en iyi film olarak kabul edilmektedir. Esaretin Bedeli filmi IMDb puanı 9.3 olan Dünya'nın en yüksek IMDb puanına ulaşmış bir filmdir. Suçsuz yere hapiste yatan bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

 

Yeşil Yol 

 

Yeşil Yol hapishane temalı olan bir diğer filmdir. Dünya'nın en iyi filmleri arasında gösterilen Yeşil Yol filmi 1999 yapımı bir filmdir. Siyahi bir adamın hapis hayatını anlatan bu film en sevilen filmler arasında zirvelerdedir.

 

3 Aptal 

 

3 aptal filmi 2009 yapımlı bir filmdir. Rancho, Raju ve Farhan'ın Hindistan'da ki kazandıkları üniversitede maceralarını anlatan bu film oldukça usta bir senaryo ile çekilmiş bir filmdir.

 

Gladyatör 

 

Gladyatör Roma imparatorluğu dönemini anlatan bir filmdir. 2000 yapımlı film olan Gladyatör aksiyon macera ve dram alanında çekilmiş bir sinema filmidir.

 

Cesur Yürek 

 

1995 yapımlı bir film olan Cesur Yürek mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır. İskoç bir adamın İngiliz soylu aileler ile mücadelesini anlatan bu film en sevilen filmler arasında yer almaktadır.

 

 

 

Leon 

 

Filmin ana karakteri Mathilda adında küçük bir kızdır. Mathilda hayatından en çok değer verdiği kişi küçük kardeşidir. Mathilda ailesinin düştüğü zor durumdan kurtulmak için Leon adında bir kiralık katilden yardım ister. Leon 1994 yapımlı en sevilen sinema filmlerinden biridir.

 

Testere 

 

Korku ve gerilim kategorisinin en sevilen sinema filmlerinden olan Testere işkence temalı bir sinema filmidir. Dünyaca ünlü olan bu filmin daha sonra ise başka serileri çekilmiştir.

 

Altıncı His 

 

Altıncı his filmi IMDb puanı 8.1 olan teması duygu yüklü bir filmdir. Küçük bir çocuğun ölüler ile ilgili bilgilerini aktardığı bu filmde küçük çocuğun özel güçleri vardır. Fakat çocuk özel güçleri olduğunu psikologdan başkasına inandıramayacaktır.

 

Zindan Adası 

 

Zindan adası filmi gizem ve gerilim yüklü bir filmdir. 2010 yapımlı olan bu film akıl hastalarının hikayesini anlatmaktadır. Akıl hastalarının suçlarını konu edinen bu film dedektiflerle dolu bir filmdir. Gizemleri çözmeye çalışan dedektifler çok farklı olaylarla karşılaşacaktır.

 

Scarface 

 

Scarface 1983 yapımlı bir filmdir. Al Pacino filmleri arasında en beğenilen filmlerden olan scarface suç ve dram filmleri arasında en beğenilen sinema filmlerinden biri olarak bilinir.

 

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı