İlgiyle karşılanan yapımlar

Merjam Yazar: Merjam 17 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sonbaharın gelmesiyle yeni yapımlar ekranda yerini aldı. Merakla beklenen ve çoğumuzu ekrana kilitleyen yapımlara birlikte göz atalım.

İlgiyle karşılanan yapımlar

Ekranlarda yeni sezonda başladı. Şimdi yerli yapımlardan en çok konuştuklarımıza bakalım. Gecenin Ucunda, Aldatmak, Dünyayla Benim Aramda ve son olarak Ben Bu Cihana Sığmazam…Yapımların konusu ne hangi kanalda izlenebilir? İşte yanıtı…

Gecenin Ucunda 

Ekranda ilk kez bir Peride Celal uyarlaması göreceğiz. Türk edebiyatının en üretken yazarlarından olmasına rağmen ön planda olmayı istememiştir. Kitaplarında sıklıkla güçlü kadın kahramanlara yer veriştir. Gecenin Ucunda da benzer bir konuya ait. 1963’te kaleme alınan kitabın konusu şu şekilde;

“Gecenin Ucunda”, iş hayatında mutlu olamayıp başkalarını iyileştirmenin peşine düşen Macide’nin kendisini bulmak için çıktığı yolda aşkla sınanıp daha önce hiç tanık olmadığı bir dünyanın içine girmesini konu alıyor.

Usta kadro

Yönetmenliğini Barış Erçetin üstlendiği, senaryosu Başar Başaran ile Emre Özdür’a ait ‘Gecenin Ucunda’nın oyuncu kadrosunda Neslihan Atagül Doğulu, Kadir Doğulu, Sarp Levendoğlu, Zuhal Olcay, Tuba Ünsal, Özge Özder, Bertan Asllani, Kaan Taşaner, Bestemsu Özdemir, Levent Özdilek, Ebru Aykaç, Şencan Güleryüz, Aysun Metiner, Gonca Yakut, Aleyna Özgeçen, Abdulkerim İlhan, Hazal Şenel, Seyda Bayram, Cem Avnayim, Tugay Bahşi, Ufuk Tevge, Kuzey Kaya, Ubeyt Ünal, Oya Ünal yer alıyor.

Dünyayla Benim Aramda

Disney +’ın ikinci yerli yapımı karşımızda. Dünyayla Benim Aramda, başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Metin Akdülger, İbrahim Selim, Melisa Döngel, Hafsanur Sancaktutan ve Zerrin Tekindor’u görüyoruz. Yapımı Pınar Bulut kaleme alıyor. Peki, konusu ne?

Dünyayla Benim Aramda, uzaklaştığı sevgilisiyle ilişkisini ayakta tutmaya çalışan bir kadına odaklanıyor. İçindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışan kadın, zaman geçtikçe sevgilisinden uzaklaşır.

Ben Bu Cihana Sığmazam

ATV ekranlarının sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yerine aday bir yapım geliyor. Senarist kadrosunda Mahinur Ergin dikkat çekiyor. Yeni birçok başarılı oyuncu ise göz dolduruyor. Gelin Ben Bu Cihana Sığmazam’ın konusuna birlikte bakalım.

Köklü ve güçlü bir aileden gelen Cezayir Türk, devleti için çalışan ve bir sabotaja kurban giden ağabeyinin intikamını alır. Devletin bekası ve ailesinin güvenliği için öldü gösterilerek yeni bir hayata başlar.

Aldatmak

Dizinin adı ilk olarak “Hâkime hanım” olarak duyuruldu. Sonra “Benim Canım Ailem” ve son olarak “Aldatmak” isminde karar kılındı. “Bir Zamanlar Çukurova” kadrosu yapımda dikkat çekiyor. Yazar Yıldız Tunç, yönetmen Murat Saraçoğlu ve oyuncu Vahide Perçin aynı şekilde farklı senaryoda yine karşımıza geliyor.

“Bir Zamanlar Çukurova”nın 6 sezon boyunca başarıyla sürdüğü düşünülürse şimdiden yapımın başarılı olacağından şüphe duymuyoruz. Peki, yeni dizinin konusu ne?

Otuz yıldır Tarık’la evli olan, ailesine karşı hemen hiçbir konuda taviz vermeyen, doğru yolu kendisinin bildiğine inanan Güzide’nin Oylum ve Ozan adında iki çocuğu vardır. Ailesi ve hayatıyla ilgili doğru bildiğini zannettiği tüm gerçekler, tek bir tesadüfle yerle bir olacaktır.

Cezailer

Yiğit Özşener’in başrolü Rıza Kocaoğlu ile paylaştığı Cezailer, bilim tarihinin en sarsıcı deneylerinden olan Rosenhan Deneyi’ni Türkiye’de tekrarlamak isteyen bir psikiyatristin serüvenini konu ediniyor.

29 Eylül’den itibaren perşembe günleri Gain’de izleyiciyle buluşacak olan Cezailer dizisinden yayınlanan fragman ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekmeyi başardı. İşte başarılı oyuncu kadrosu;

Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Esra Bezen Bilgin, Hayal Köseoğlu yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Murat Can Oğuz’u görüyoruz. Senarist kadroda ise Ayberk Çınar, Murat Can Oğuz bulunuyor.

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı