‘Hayata yönelik bir vizyon ve duruş’

Merjam Yazar: Merjam 18 Eylül 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Öğrencilere TÜRGEV çatısı altında sunulan dünyanın ana temaları üzerinden yola çıktıklarını anlatan, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın hazırlanan reklamlar için ‘Bir üniversite öğrencisinin ailesinden ayrı geçireceği ilk döneminde konaklayacağı yerde neler aradığına cevap niteliğinde tasarlandı’ diyor.

‘Hayata yönelik bir vizyon ve duruş’

 

TÜRGEV, yeni dönemde öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için ücretsiz kurs ve seminerler düzenliyor. Öğrencilerin kendi ihtisas alanlarında gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel, müzikal, sportif alanlarda da gelişmeleri için imkan sağlıyor. Ayrıca eğitimlerin dışında öğrencilerin kariyer planlamalarını destekleyen vakıf, Kariyer Merkezi ile öğrencilerin eğitim alanlarına göre staj ve iş başvuruları için yönlendiriyor. TÜRGEV yurtlarında kalan öğrenciler, atölye ve kulüp çalışmaları, genel seminer programları, mesleki platform çalışmaları, TÜRGEV Akademi Aşamalı Ders Programları ile bilimsel, fikirsel, ruhsal ve fiziksel anlamda destekleniyor.

 

1996’dan bu yana kız öğrencilerinin yetişmesine öncülük eden Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı TÜRGEV, her yıl yaptığı reklamlarla öne çıkıyor. Hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendine düstur edinen vakıf, geçtiğimiz senelerde ‘Senin Yerin Senin Yurdun’ mottosuyla öğrencilere çağrıda bulunmuştu. Her yıl farklı bir tema üzerinde duran TÜRGEV, Bu yıl ‘Hedefin Büyükse Türgev Seninle’ diyerek eğitim sezonuna giriş yaptı. Kendine güvenen, geleceğe umutla bakan genç kızları desteklemekten gurur duyduklarını ifade eden TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ‘Bu ayrıcalıklardan istifade edebilmeleri için genç kızları hedeflerine giden yolda destekleme vaadini, tanıtım ve reklam kampanyası ile duyurmaya gayret ettik’ diyor.

 

Hayata yönelik bir vizyon ve duruş TÜRGEV’in ailelerin ve öğrencilerin bir yurtta ilk olarak arayacağı özellik olan güvenli konaklama garantisini verdiğini hatırlatan Akalın, vakfın donanımlı ekibi ile aynı zamanda, kızların hayata attıkları bu ilk adımda geleceğe güvenle bakabilecekleri bir altyapı sunduğunu ifade ediyor. Akalın; ‘Vakfımızın da çeşitli platformlarda ifade ettiği şekliyle “Hayata yönelik bir vizyon ve duruş” geliştiren bireyler olmaları yolunda geleceğine yatırım yapmak isteyen ve kariyer basamaklarını donanımlı bir şekilde çıkmak isteyen, toplumda söz sahibi, hayallerini gerçekleştirirken TÜRGEV’i yoldaş edinen bu gençlere hitaben ise #HedefinBüyükseTÜRGEVSeninle dedik’ diyerek kampayanın çıkış noktasını anlatıyor.

 

 

İLİM VE BİLİM BİR ARADA

 

Vakfın atölye çalışmaları kapsamında dil atölyelerinde İngilizce, Osmanlıca, Arapça, İspanyolca eğitimlerinin yanı sıra işaret dili eğitimi, kültür-sanat atölyelerinde resim, el nakışı, dikiş, senaryo yazımı, satranç, hüsnü hat, kaligrafi, diksiyon ve hızlı okuma teknikleri eğitimi, müzik atölyelerinde ney, keman ve gitar eğitimi, İslami ilimler atölyelerinde siyer, fıkıh, akaid, tefsir ve Kur’an eğitimi imkanları sunuluyor. Spor atölyelerinde verdiği okçuluk, hapkido, voleybol, zumba, fitness, pilates ve step-aerobik eğitimlerinin yanı sıra gezi ve fotoğrafçılık kulübü, sosyal çalışmalar kulübü, akademik araştırmalar ve çalışmalar kulübü ve hafızlık çalışmaları ile yurtlarında kalan öğrencilere hizmet sunan TÜRGEV, öğrencilere İslami ilimlersosyal bilimler alanlarında 4 yıl sürecek Akademi Aşamalı Ders Programı’na da katılma hakkı veriyor. TÜRGEV, binlerce öğrenci ve mezunu ile Türkiye çapında varlığını sürdürmeye devam ediyor.

 

 

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı