Güzellikte yeni trend: “Cold Girl” (Üşümüş kız)

Merjam Yazar: Merjam 5 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Güzellikte yeni trendi yine sosyal medya platformu TikTok belirliyor. Havaların soğuklarını iyice hissettirdiği şu günlerde yeni güzellik trendi “Cold Girl” (Üşümüş kız) oluyor. İşte detaylar…

Güzellikte yeni trend: “Cold Girl” (Üşümüş kız)

Sizi kış mevsiminin gelişiyle birlikte ortaya çıkan yeni güzellik trendi ‘Cold girl’ ile tanıştırıyoruz. ‘Üşümüş kız’ makyajı olarak nitelendirebileceğimiz bu makyaj şu sıralar TikTok’un en popüler güzellik akımları arasında yer alıyor.

TikTok’un hayatımıza kattığı enteresan güzellik trendlerine bir yenisi daha eklendi! ‘Cold Girl’ (Üşümüş kız) makyajı, soğuk havaların gelişiyle birlikte güzellik alışkanlıklarınızı baştan yazabilir.

Üşüdüğünüzde yüzünüz nasıl görünüyor? Daha beyaz bir cilde ve al al yanaklara sahip oluyorsunuz. İşte ‘Cold Girl’ makyajı da tam olarak bu görünümü vadediyor! Yaz mevsiminde ‘güneşten yanmış’ gibi görünen makyajların yerini soğuk havalarla birlikte ‘Üşümüş kız’ makyajı alıyor.

Nasıl yapılır?

Cilt tonunuz ile aynı ya da biraz daha açık renkte bir fondötenle işe başlayın.

Kapatıcı ile küçük kusurlara veda edin.

Kışın soğuktan yüzünüz parlamaz bu nedenle transparan pudra ile tüm yüzünü sabitleyin ve mat bir görünüm elde edin.

Yüzünüzün soğuktan kızardığında nasıl bir renk aldığını düşünün. Olabildiğince en pembe tondaki allığı yanaklarınıza ve burun ucunuza uygulayın. Soğuktan üşüdüğünüzde burnunuzun ucu da kızaracaktır.

Şimdi de biraz ışıltı elbette! İnci veya krem tonlardaki ışıltılı farı göz kapaklarınıza uygulayın, özellikle göz pınarlarını iyice aydınlatın.

 Dilerseniz ince bir eyeliner sürebilir ya da direkt maskaraya geçebilirsiniz.

Dudaklarınıza ise yanaklarınızda kullandığınıza benzer tonlarda pembe bir ruj uygulayın.

Önemli tüyolar

‘Üşümüş kız’ makyajında likit allık yerine toz allık kullanarak daha mat ve donuk bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bu trend makyajı, akşama uyarlamak için ruj rengini koyulaştırabilir, eyeliner’ı kalınlaştırabilir veya koyu tonlarda far kullanabilirsiniz.

Kaynak: NTV

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio