Güzellik Sektörünün Hızla Yükselen Yeni Yıldızı: Ayşegül Yakıcı

Merjam Yazar: Merjam 3 Aralık 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“Teknoloji ve daha birçok imkân ile birlikte güzelleşmek istedikçe çok daha yeni ve güzel şeyler ortaya çıkmaya devam edecek çünkü biz kadınlar çok yaratıcıyız.”

Güzellik Sektörünün Hızla Yükselen Yeni Yıldızı: Ayşegül Yakıcı

 

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

 

Merhaba, ismim Ayşegül Yakıcı 1987 doğumluyum.

 

 

Güzellik Uzmanı, kalıcı makyaj ve makyaj sanatçısı olamaya nasıl karar verdiniz?

 

Aslında on beş yıl tekstil sektörüyle ilgilendim ve sekiz yıl ticaret ile uğraştım. Daha sonrasında “Güzellik” sektörüne girmeye karar verdim. Güzellik, makyaj, bakım vb. alanlara çok ilgim vardı kendime uygulamalar yaptırıyordum, herkesin beğendiği sonuçlar çıkıyordu kendime yaptığım makyajlar güzellik uygulamaları vb.işlemler çok beğeni gördü. Hizmet alırken bu hizmeti neden ben vermiyorum diye düşündüm karar verdim bu şekilde başladım. Bu alanın benim profesyonel işim olması gerektiğine karar verdim çevrem ve sevdiklerimde çok destekledi.

 

 

Salonunuzda hangi hizmetleri veriyorsunuz?

 

Güzellik Uzmanlığı, Makyaj ve Kalıcı Makyaj olarak 3 ana bölümümüz var. Estetisyenlik kısmında; Medical cilt bakımı, leke tedavisi, akne tedavisi, kırışıklık tedavisi, dermapen işlemleri, plazma pen, bölgesel zayıflama işlemleri yapıyoruz. Profesyonel makyaj ve Permanent Makeup dediğimiz: Kalıcı kaş, kalıcı dipliner, kalıcı dudak gençleştirme ve bunların haricinde protez tırnak (nail arts) manikür, pedikür ve kalıcı oje hizmeti sunuyoruz.

 

 

Akademik bir eğitim almanın size sağladığı faydalar neler oldu?

 

Akademik eğitim bana sağladığı çok şey var. Detaylı araştırmalar yaptım farklı akademilerle görüştüm fakat Altier Academy'den içeri girdiğim an burası olmalı dedim. Görselliğe, temizliğe ve eğitim alt yapısına çok önem vermelisiniz eğer bu mesleği gerçekten düzgün yapmak ve başarılı olmak istiyorsanız. Altier Academy'de bana bu şartları sağladı. Detaylı bir şekilde bana oldukça yardımı olan ve çok keyifli geçen bir görüşmeden sonra Güzellik Uzmanlığı, Makyaj ve Kalıcı makyaj eğitimi almaya karar verdim. Kullandığımız cihazların son teknoloji olması, alanında uzman eğitmenlerden aldığımız eğitim ve bulunduğumuz ortam muazzamdı. Egitim haricinde birçok backstage de yer aldım uygulamalı eğitim seminerleri ve sektörün en iyi isimleriyle düzenlenen workshoplar bana büyük bir bilgi birikimi ve tecrübe edindim ve bu profesyonel hayata korkmadan girebilmemi sağladı. Altier Academy'den mezun olduğum için çok guruluyum.

 

 

Güzellik Uzmanlığı, makyaj, kalıcı makyaj son dönemlerde çok moda, peki günümüz ve gelecek trendlerini nasıl yorumluyorsunuz?

 

Birçok insan kendi makyajını kendi yapmak için profesyonel eğitim alıyor ve şu anda bu bir trend. Kalıcı makyaj özellikle yoğun çalışan kadınlar için hayat kurtarıyor. Kendimizle çok uğraşmadan da güzel görünebiliriz. Her kadın ve erkek bakımlı ve güzel görünmek istiyor. Bende kendimde bakımsız ve yanlış uygulanmış estetik olmayan bir görüntüde olmak istemem bu yüzden bu sektörde yer almaktan çok mutluyum.

 

Gelecek trendleri olarakta aslında şunu özetleyeyim; Teknoloji ve daha birçok imkân ile birlikte güzelleşmek istedikçe çok daha yeni ve güzel şeyler ortaya çıkmaya devam edecek çünkü biz kadınlar çok yaratıcıyız.

 

 

Sektöre yeni adım atacak olan kişilere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Eğitim olmadan kesinlikle sektöre giriş yapmasınlar. İstekli ve yenilikçi olmalısınız ve yaptığınız işte mutlu olacaksanız bu mesleği seçin. Altier Academy'e gitmeden, o ambiansı yaşamadan başka yere gitmemenizi tavsiye ediyorum.

 

 

Hedefleriniz nelerdir?

 

Baktığımızda salonumda birçok hizmeti veriyoruz, şu anda yalnızca kadınlara hizmet veriyorum fakat bunu hem erkek hem kadın olarak sunmak istiyorum günümüzün erkekleride bakıma ve güzelliğe çok önem veriyor aslında. Güzelliğin cinsi yoktur. Güzellik herkes içindir. Kaliteli ve doğru hizmetle devam etmek ve en iyisi olmak istiyorum sadece bir bölgede veya şehirde değil birçok yerde birçok kesime bu profesyonel hizmeti sunmak istiyorum.

 

Kaynak: Instyle

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı