Gucci yılın ilk yarısında bir değil iki koleksiyon sergileyecek

Merjam Yazar: Merjam 27 Ocak 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Gucci, Coed Fashion Show'u mayısta sahneleyecek. Gucci yılın ilk yarısında bir değil iki koleksiyon planlıyor. İşte detaylar…

Gucci yılın ilk yarısında bir değil iki koleksiyon sergileyecek

İtalyan lüks markası Gucci, karma defilesinin önümüzdeki ay Milano Moda Haftası’nda gerçekleşeceğini doğrularken, 16 Mayıs’ı Avrupa’da düzenlenecek başka bir erkek ve kadın defilesine ayırdı. Mayıstaki defilenin yeri henüz belirlenmedi ve koleksiyonun adı hala gizli.

Gucci’nin koleksiyonları için müzik dünyasından ilham alan yeni isimler tasarladı

Geçen Kasım ayında, İngiliz Moda Konseyi tarafından Öncü Ödülü ile onurlandırılan yaratıcı yönetmen Alessandro Michele, WWD’ye Gucci’nin ilkbaharın sonlarında ve eylülde olmak üzere iki ek podyum şovu daha gerçekleştireceğini söyledi. Markalar geleneksel olarak cruise veya resort koleksiyonlarını mayıs ve haziran aylarında sergilerken, 2020’de Michele, “benim etkileyici çağrıma daha yakın, yeni bir ritim kazanmak için” diyerek mevsimselliklerin ve gösterilerin yıpranmış ritüelini bırakmaya karar verdi. Michele, Gucci’nin koleksiyonları için müzik dünyasından ilham alan yeni isimler tasarladı. “Şovların isimlerini değiştirme ihtiyacı hissettim. Klasik müzikten ödünç alınmış, yeni ufuklar açma imkânı sunan kelimeleri ve terimleri kullanmak istiyorum” dedi.

Tasarımcının kariyeri yaklaşık 26 yılı kapsıyor

O yılın temmuz ayında, Gucci, geleneksel olarak bir cruise koleksiyonu olarak adlandırılacak olanı sundu, ancak Michele, bunu “Epilogue” olarak yeniden adlandırıldı. Geçtiğimiz Nisan ayında tasarımcı, markanın yüzüncü yılını kutlayan ve Balenciaga hacker projesini tanıtan Aria şovunu sahneledi. Bunu Kasım ayında Los Angeles’ta Hollywood’a ve film dünyasına saygı duruşunda bulunan Love Parade koleksiyonu izledi.

Markanın Milano Moda Haftası’ndaki son defilesi, Şubat 2020’ye kadar uzanıyor. Tasarımcının kariyeri yaklaşık 26 yılı kapsıyor ve 2015’te şu anki görevine başlamadan önce, kasım ayında koleksiyonları sunmaya geldiğinde modada “hiç değişmeyen katı kurallar” olduğunu söyledi. Michele, pandemi sırasında, “hepimizin sessiz kaldığı, eve hapsedildiği, farklı bir yaşam keşfettiğimiz ve doğanın çağrısını hissettiğimiz zaman değişim gerekli hale geldi” dedi.

Kaynak: Harper’S Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio