Fatma Özbey: Rakiplerimizden ayrılan en önemli özelliğimiz süreci baştan sona biz yöneteceğiz

Merjam Yazar: Merjam 23 Eylül 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“Yepyeni.com.tr kullanılır durumda olan Türkiye’de bilindik markalara ait ikinci el veya yeni etiketli ürünlerin uygun fiyatla satışının yapılacağı bir internet sitesi olmayı hedefliyor.”

Fatma Özbey: Rakiplerimizden ayrılan en önemli özelliğimiz süreci baştan sona biz yöneteceğiz

 

Bize kendinizden, firmanızdan ve çalıştığınız sektörden kısaca bahsedebilir misiniz?

 

Kanlıca Tekstil A.Ş. genç girişimci M. Enes Saraç tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Moda sektöründe “Genç ve Rahat Moda” sloganıyla müşteri memnuniyetinde fark yaratmayı amaçlayan firma, deneyimli kadrosu ve geniş vizyonuyla hizmet verdiği sektörlerde markalaşarak büyümeyi hedeflemektedir. 

Kanlıca Tekstil; doğru fiyat, doğru ürün, doğru stok, doğru zamanlama dörtlüsünden yola çıkarak; bilgi, birikim ve tecrübesiyle “Genç ve Rahat Moda” kavramına yeni bir soluk getiriyor.

Araştırma ve geliştirme birimimizle müşterilerimizin isteklerini doğru algılayıp analiz ettikten sonra rahatlığı, şıklığı ve sadeliği ön plana çıkarıyoruz. Hayatın her alanında kullanabilecek tasarımlarıyla, zaman içerisinde tüketicileri için sadece bir giyim markası değil, onlara bir yaşam tarzı sunmaya yönelik adımlarımızı atmaya başladık.

 

Vizyonumuz

Türkiye’nin en çok tercih edilen genç moda markası olmak. 

Misyonumuz

Müşterilerimize yenilikçi tasarımları ve geniş kombin seçenekleri sunarak rekabetçi fiyat politikasını koruyup kendi tarzını oluşturabilme imkânı sunmak

 

 

Fatma Hanım, Kanlıca Tekstil’in kuruluşunu ve çalışma alanını sizden dinleyebilir miyiz? Hangi alanlarda, ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz? Kanlıca Tekstil’in hedefleri nelerdir?

 

Kanlıca Tekstil sektöre ilk olarak 2018 yılında home ürünleri tedariği ile giriş yaptı. Akabinde kurucumuz Enes Saraç’ın Türkiye’nin muhafazakâr kesiminde gençler için daha stil sahibi ve enerjisi olan ürünler olması gerektiği konusu dikkatini çekti ve Meys markası ile bu fikrimizi hayata geçirdik. Meys markası ile Türkiye genelinde 180 farklı üniversiteden 180 öğrencimiz markamızın temsilcisi olarak dijital platformlarda tanıtım ve reklamımızı gerçekleştirdi.

 

Buna ek olarak yeni projemiz yepyeni.com.tr ile bilinçli tüketimi destekleyecek bir hamle yapıyoruz. Piyasadan aldığımız ikinci el veya etiketli ürünleri profesyonel kuru temizleme ve paketleme sürecinden geçirdikten sonra uygun fiyatla son tüketici ile buluşturacağız. Bu proje çok inandığımız bizi heyecanlandıran bir proje. Böylelikle hem kullanılır durumda olan bilindik markalara ait ürünleri satmak isteyen kullanıcılarımızdan satın alarak satmak isteyenler için de toplu alım yaparak fayda sağlamış olacağız.

 

 

“Kanlıca Tekstil, genç ve rahat moda duruşunu Meys moda markasıyla müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.” Peki, Kanlıca Tekstil bu hedef doğrultusunda ne gibi çalışmalar yürütüyor?

 

Belirttiğimiz gibi dijital platformlar da tanıtım en büyük destekçimiz. Profesyonel influencerlarımız ve üniversite okuyan 180 öğrenci marka temsilcimiz ile marka tanıtım süreçlerimizi yürütüyoruz.

 

 

Bir ifadenizde, “Genç ve dinamik ekibimiz ile sıra dışı çizgimizi kullanarak hayatın her alanında kullanılabilecek trend kıyafetler tasarlıyoruz.” diyorsunuz. Nasıl bir çalışma ekibiniz var? Ekibinizin tasarım konusunda ne gibi hassasiyetleri var?

 

Ekip kurarken birinci önceliğimiz alanında deneyim değil, tutku ve heyecanla çalışabilecek bir kadromuz olsun istedik. Bu mottomuzu üniversite öğrencileri ile çıktığımız influencerlık yolunda da kullanmaya devam ettik. Amatör ruh ile tutku ve heyecan markaya her zaman destek sağladı.

 

 

Çalışanlarınızın Kanlıca Tekstil için başarı payını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir tekstil firmasının başarılı olabilmesi için olmazsa olmazları nelerdir? Üretiminizdeki en önemli kriterler ve ürünlerinizi diğer markalardan ayıran en önemli özellikler nelerdir?

 

Zaman kavramını yeri gelince unutmak gerek. Bir markaya hayat veriyorsunuz. Ancak bu kavramlar konuşularak verilecek şeyler değil maalesef. Gönül verilmesi gerek. Bu sebeple buna istekli kişilerin olması önceliğimiz oldu. Tasarımlarımızı belirlerken üniversite öğrencilerinden temsilcilikler oluşturmamızın sebebi de buydu. Kitleyi bilenlerle iş yapmalıyız ki enerjilerini yakalayarak tasarımlarımıza yansıtalım. Nitekim kilometrelerce uzak olduğumuz kişilerle büyük bir aile olduk.

 

 

Yeni projeniz olan “yepyeni.com.tr” web sitesiyle ilgili bize biraz bilgi verebilir misiniz?

 

Yepyeni.com.tr kullanılır durumda olan Türkiye’de bilindik markalara ait ikinci el veya yeni etiketli ürünlerin uygun fiyatla satışının yapılacağı bir internet sitesi olmayı hedefliyor.

Rakiplerimizden ayrılan en önemli özelliğimiz süreci baştan sona biz yöneteceğiz.

Dolabında marka ürünleri satmak isteyen kişiler ile satış temsilcilerimiz iletişime geçerek süreci başlatacak. Fiyat, kalite ve marka isimlerinde anlaşma yapılan tüm ürünler için nakit ödeme ile satın alma yapılacak. Yani ürünlerini satmak isteyen kişi internet sitesinde satılmasını beklemeden bunu nakite çevirme kolaylığı kazanacak.

Satın alacak müşterilerimiz için ise; bütün ürünler Yepyeni güvencesiyle kuru temizleme, profesyonel paketleme ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle onlara ulaşmış olacak.

Şuan sitemiz giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar kısımlarında hizmet verecek.

 

 

Kanlıca Tekstil’in yakın dönemdeki projeleri nelerdir?

 

Yepyeni.com.tr ile Türkiye’de ikinci el ürün satışına ayrı bir boyut kazandırma ve pazarı kalite standardı yüksek bir duruma getirmek

 

Fatma Özbey – Genel Müdür Yardımcısı

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı