Enfeksiyon tespiti yapan akıllı bebek bezi Migros Mağazalarında

Merjam Yazar: Merjam 9 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yenilikçi uygulamaları ve Türkiye’nin 81 ilinde satışa sunduğu ürünleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Migros, idrar yolu enfeksiyon tespiti yapan dünyanın ilk ve tek akıllı bebek bezi Pine Smart’ı müşterileri ile buluşturdu.

Enfeksiyon tespiti yapan akıllı bebek bezi Migros Mağazalarında

 

Müşterilerinin yaşam kalitesini ileriye taşıyacak çağdaş, kaliteli, güvenilir ve ekonomik ürünler sunmayı amaçlayan Migros, enfeksiyon tespiti yapan dünyanın ilk ve tek akıllı bebek bezi Pine Smart’ı satışa sundu.

 

Arkan Grup ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin birlikte geliştirdiği Pine Smart, bakteriyel idrar yolu enfeksiyonu tespitinde kullanılan dünyadaki ilk ve tek akıllı bebek bezi olma özelliği taşıyor. İdrar yolu enfeksiyonu geçiren bebeklerin idrarındaki nitrit maddesini tespit eden bez, dış yüzeyinde bulunan kısmı pembe renge dönüştürüyor. Erken tespit sayesinde hastalığın daha kısa sürede ve daha hafif atlatılmasını sağlayan Pine Smart, belirti göstermeyen idrar yolu enfeksiyonlarının da tespit edilmesini sağlayarak böbrek hasarını engelliyor.

 

 

2019 yılında 20 bin doktorun oy kullandığı Doctor Club Awards'ta “Yılın Ar-Ge ve İnovasyon Ürünü” ödülüne layık görülen Pine Smart, bebeklerde idrar alma zorluğuna da çözüm olarak ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Pine Smart, Migros şubeleri ve Migros Sanal Market’ten satın alınabiliyor.

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı