Duyanlar inanamıyor! Tüm spor içeceklerinden daha etkili!

Merjam Yazar: Merjam 17 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yorucu bir antrenmandan sonra sportif erkekler ve kadınlar için mükemmel bir içecek! Çikolatalı süt vakasını sizin için araştırdık.

Duyanlar inanamıyor! Tüm spor içeceklerinden daha etkili!

 

 

Sporcular egzersiz yaptıktan sonra doğru miktarda protein ve karbonhidrat tüketerek kas ağrısını ve sertliğini azaltabilir. İdeal oran 4 gram karbonhidrata 1 gram proteindir. Spor içeceklerinin ve hatta sıradan sütün aksine, çikolatalı süt bu orana mükemmel bir şekilde ulaşır

 

Süt gibi, kalsiyum, magnezyum, A, B, D vitaminleri ve potasyum dahil birçok besin içerir. Sütte karbonhidrat ve kalori yokken, çikolatalı süt şeker ve kakao ile bunu telafi ediyor.

 

 

Çikolatalı süt sağlıklı yağlar ve doğal olarak oluşan mineraller içerdiğinden, sporcu içeceklerinden çok daha besleyici bir içecektir.

 

 

Çikolatalı süt, hem sıvılarda hem de besinlerde vücudun kayıplarını giderir. Spor içeceklerine göre daha kısa bir iyileşme süresi sağlar ve bitkin kasları daha hızlı yeniler ve en yüksek potansiyellerine geri döndürür.

 

 

Antrenmandan sonraki ilk 30 ila 45 dakika, sporcular için kasların kendilerini yeniden inşa etmek için kullanacakları protein ve şekere en açık olduğu zaman dilimidir.

 

Çikolatalı süt, şekeri kas dokusuna taşıyarak insülinde ani bir artış yaratır. Dokuyu onarır ve kas gelişimini spor içeceklerinden daha iyi destekler.

 

 

Proteini ayrıca yağ kaybetmemize ve diğer alternatiflerden daha fazla yağsız kas kazanmamıza yardımcı olur.

 

Kaynak: Pembenar

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı