Çocuğunuzla birlikte keyifle izleyebileceğiniz uzay filmleri

Merjam Yazar: Merjam 20 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Ailecek keyifle izleyebileceğiniz uzay filmlerini sizin için listeledik.

Çocuğunuzla birlikte keyifle izleyebileceğiniz uzay filmleri

 

Interstellar (Yıldızlararası) 

 

 

Uzay ve uzaydaki hayatın keşfi ile ilgili farklı bir yaklaşıma sahip film, dünyada yaşayan bir grup insanın uzayla ilgili bir gizemi çözmesini konu alıyor. Sonu oldukça heyecan verici filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan, oyuncu kadrosunda ise Matthew McConaughey ve Anne Hathaway yer alıyor.

 

 

Çılgın Marslılar 

 

 

Ünlü yönetmen Tim Burton’ın komik filmlerinden biri olan Çılgın Marslılar, aslında diğer uzay filmleriyle biraz dalga geçme amacını taşıyor. Jack Nicholson, Natali Portman ve Pierce Brosnan birçok ünlü ismin bir araya getiren film, izleyenlerine kahkaha dolu anlar yaşatıyor.

 

 

The Martian (Marslı)

 

 

Başrolde Matt Damon’ın yer aldığı filmde, ekip arkadaşları tarafından öldü sanılıp Mars’ta tek başına bırakılan astronotun kendine yeni bir dünya yaratması ve hayatta kalma çabası anlatılıyor. Sürpriz sonlu film, izleyenlere hem görsel hem de kurgusal şölen sunuyor.

 

 

Apollo 13 

 

 

Aya giderken arıza yaşayan bir uzay gemisinde yer alan ekibin başından geçenlerin anlatıldığı filmde, heyecan hiç eksik olmuyor. Filmin başrolünü ise Tom Hanks, Bill Paxton, Ed Harris ve Kevin Bacon paylaşıyor.

 

 

E.T. 

 

 

1982 yılında Steven Spielberg tarafından çekilen E.T. klasikler arasına gösteriliyor. Dünyaya gelen bir uzaylının bir grup çocukla kurduğu arkadaşlığı konu alan film, fantastik olmasının yanı sıra duygusal sahneleriyle dikkat çekiyor.

 

 

Gravity (Yerçekimi) 

 

 

Yine uzayda mahsur kalmış astronotların hikayesi çıkıyor karşımıza… Yaşanan bir arıza sonrası uzayda kalan astronotların hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı filmde Sandra Bullock ve George Clooney başrolü paylaşıyor.

 

 

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı