Chanel’in yeni sergisi Paris’te açılıyor

Merjam Yazar: Merjam 16 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Büyülü bir yeni koku sergisi olan Le Grand Numéro de Chanel, Paris'te açılıyor. İşte detaylar…

Chanel’in yeni sergisi Paris’te açılıyor

Chanel, benzersiz bir duyusal macera yoluyla kokuya adanmış bir sergi olan Le Grand Numéro de Chanel ile Paris’e “koku kaleydoskopu” getirdi. Moda evinin pist koleksiyonlarıyla eş anlamlı bir mekan olan Grand Palais Éphémère’de bugün açılacak olan muhteşem vitrin, 9 Ocak 2023’e kadar tüm ziyaretçilere ücretsiz.

Chanel’in koku ve güzellik, kaliteli mücevherler ve saatlere yönelik küresel yaratıcı kaynaklar başkanı Thomas du Pré de Saint Maur’un küratörlüğünü yaptığı sergi, markanın zengin koku portföyünün farklı bölümlerinde size rehberlik ederek kokunun çok yönlü güzelliğini zekice gösteriyor: “Bu bir zaman içinde, bu yaratıcı bir jest, bir kültür nesnesi, hayatın bir metaforu.” diyor.

Büyüleyici bir kabare şovunun sergiyle buluştuğu bir müze gibi, arşiv moda sergilerinin, sanat enstalasyonlarının, tarih derslerinin, uzman danışmalarının ve sanal gerçeklik deneyimlerinin yanı sıra dans, canlı müzik ve sihir bekleyin.

Thomas, Noel’in dizginsiz büyüsünü yakalamak için Chanel’in kokularının hikayesini rüya odaklı bir şekilde anlatmak istediğini söylüyor. İlk olarak, coşkulu bir vitrin görüntüsünü hayata geçirir. “İngiltere’de Noel’de pencereleri görmek için Harrods’a ve Harvey Nichols’a gidersiniz bu çocukken büyüleyici bir andı” diyor. “Burada, Paris’te, Galeries Lafayette’e gidersiniz. İnsanların pencereden içeri girebilecekleri bir duygu yaratmak istedim sadece dışarıyı seyrederken değil.” Bu sahnede bir kez süpürüldükten sonra kokunun hikaye anlatımı başlar.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio