Chanel’in yeni kitabı mücevherleri ele alıyor

Merjam Yazar: Merjam 5 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Chanel'in yeni kitabı meraklılarıyla buluşuyor. 528 sayfalık kitap, Gabrielle Chanel'in 1932'deki ilk elmas takılarından çağdaş parçalara kadar, moda evinin lüks mücevher kreasyonlarının izini sürüyor. İşte detaylar…

Chanel’in yeni kitabı mücevherleri ele alıyor

Gabrielle Chanel’in ilk elmas tasarımlarını piyasaya sürmesinin 90. yılını kutlamak için, “Chanel Haute Joaillerie” adlı yeni cildin Aralık ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu doksan yılın bir kılavuzu olarak, “bir mücevher setinde zarafet ve modayı denemek ve uzlaştırmak için parlayan her şeye olan tutkusunu kullandığını” söyleyen Gabrielle Chanel’in sözleri yer alıyor.

Yüksek mücevher tasarımlarına, elbette, ciltteki 518 resim boyunca gururla yer veriliyor. İlk olarak, Chanel’in kendi tasarladığı, çoğu parçalanmış veya zaman içinde kaybolmuş olan 1932 “Bijoux de Diamants” parçaları geliyor.

Ev için bu ilki yansıtan en son teklif olan “1932” koleksiyonu geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtıldı ve evin mücevher kreasyon stüdyosu direktörü Patrice Leguéreau tarafından hayal edildi.

Diğer bir öne çıkan nokta ise, tam olarak 55,55 karat ağırlığında mükemmel sekizgen şekilli pırlantasıyla, geçen yıl evin ünlü No.5’inin yüzüncü yılını kutlayan ve şimdi Chanel’in atasal koleksiyonunun bir parçası olan 55.55 kolye.

Dört bölüm ve 528 sayfa boyunca, hazırlık eskizleri ve fotoğrafları da dahil olmak üzere Chanel arşivlerinden alınan metinler ve görüntüler aracılığıyla evin tasarımlarının kökenleri, sembolleri, ruhu ve cazibesi keşfediliyor.

Chanel’in bu ışıltılı yönünü yakalayan pek çok fotoğrafçı arasında kitap boyunca bu nadide tasarımlara hayat veren görselleriyle Karl Lagerfeld, Mario Testino, Patrick Demarchelier, Horst P. Horst, Sarah Moon ve Dominique Issermann yer alıyor.

“Chanel Haute Joaillerie” ilk olarak Thames & Hudson tarafından Aralık ayında Fransa ve İngiltere’de 150 Euro veya İngiliz Sterlini fiyatla piyasaya sürülecek. Ocak ayında Çin, Güney Kore ve Japonya’da yayınlanacak ve Mart ayında ABD’de 200 $ karşılığında satışa sunulacak.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio