Burberry Kumaş Bağış Programıyla, hem doğayı koruyor hem genç tasarımcıları

Merjam Yazar: Merjam 23 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Burberry Kumaş Bağış Programı kapsamında,Birleşik Krallık'taki 30'dan fazla moda okuluna ve üniversiteye 12.000 metre kumaş bağışladığını belirtiyor. ReBurberry Fabric programı hem moda öğrencilerini destekliyor hem de doğayı koruyor. İşte program ile ilgili detaylar…

Burberry Kumaş Bağış Programıyla, hem doğayı koruyor hem genç tasarımcıları

Burberry, döngüsel bir ekonomiyi teşvik ederken yaratıcı toplulukları desteklemek için İngiliz Moda Konseyi (BFC) ile ortaklaşa yürüttüğü ReBurberry Fabric programı aracılığıyla moda okullarına ikinci bir fazla kumaş bağışı yaptığını duyurdu. ReBurberry Fabric girişimi ilk olarak 2020’de Burberry’nin moda öğrencilerine artık kumaş bağışlaması, fazla kumaşını geri dönüştürmesi ve çöpe gitmesini önlemesiyle başladı. Programın genişletilmesiyle Burberry, Edinburgh College of Art ve Brighton Üniversitesi de dahil olmak üzere Birleşik Krallık’taki 30’dan fazla moda okuluna ve üniversiteye 12.000 metre kumaş bağışladığını belirtiyor.

“Benim gibi öğrencilerin daha önce erişemeyecekleri kumaşlarla çalışmasına izin veriyor”

Program aracılığıyla kumaş alan öğrencilerden biri olan Georgia Bate, Brighton Üniversitesi İşletme Araştırmaları 1. Sınıf BA (Hons) Moda Tasarımı öğrencisi bir açıklamada şunları söyledi: “Benim için girişimin en önemli yönü, benim gibi öğrencilerin daha önce erişemeyecekleri kumaşlarla çalışmasına izin veriyor. Yeni tasarımcılar olarak deneylerimizde ve deneme aşamalarında mümkün olduğunca çok farklı kumaş türüyle çalışmak istiyoruz.Çok savurgan olmanın yanı sıra, bu süreç gerçekten sınırlı olabilir ve bir bütçeye sadık kalındığında yapılması zor olabilir. Bu girişim, öğrencilerin mevcut atıkları azaltmalarına olanak tanıyor ve bize birlikte çalışmak için daha fazla materyal sağlıyor, bence bu çok önemli.”

“Hepimiz sektörümüz için daha iyi bir gelecek yaratabiliriz”

Burberry’nin sorumluluk programı direktörü Nicole Lovett şunları ekledi: “Çevreyi korumak için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olarak gelecek nesil heyecan verici yaratıcıları desteklemeye kararlıyız. Sürdürülebilir uygulamaların ve döngüselliğin önemini pekiştirirken, ortaya çıkan çeşitli yeteneklerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için İngiliz Moda Konseyi ile bir kez daha çalışmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencileri, yaratıcılıklarının gelişmesine yardımcı olacak bu materyal ve araçlarla donatarak, hepimiz sektörümüz için daha iyi bir gelecek yaratabiliriz.”

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio