Bulldog yanakları ile doğal yollarla savaşın

Merjam Yazar: Merjam 18 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Çok fazla güneşe maruz kalma, kilo kaybı, yaşlanma ve hamilelik sarkık cilde ve bulldog yanaklarına neden olabilir. Yüzünüze nasıl uygun şekilde bakacağınızı bilirseniz, tüm bu faktörler yenilebilir. İşte ''bulldog'' yanaklardan kurtulmanın yolları...

Bulldog yanakları ile doğal yollarla savaşın

 

 

Yüzünüzün kaslarını güçlendirmek, cildi sıkılaştırmak, kırışıklıkları önlemek ve azaltmak, cildinizin kalitesini iyileştirmek ve kan dolaşımını hızlandırmak için mutlaka yüz egzersizleri yapın.

 

Ancak sonuçları hızlı bir şekilde göremeyeceğinizi unutmamalısınız. Maksimum etkiyi elde etmek için, bu egzersizleri her seferinde yaklaşık 20 dakika olmak üzere haftada 3-5 kez yapmanız gerekir.

 

 

Uzanırken yüz egzersizleri yapın 

 

Yatarak yüz egzersizi yapmak, daha hızlı sonuç verir. Kas lifini düzgün bir şekilde oluşturmak için direnç yaratmalısınız. Bu, en iyi şekilde uzanırken, başınızı kaldırırken ve çeşitli şekillerde tutarken yapılabilir.

 

Ancak yatarken egzersiz yapmanızı tavsiye etmek, oturarak yaptığınız yüz yogasının etkili olmadığı anlamına gelmez. Yüz yogasında kalıcılık önemlidir. Daha iyi ve daha hızlı sonuçlar almak için bunu her gün yapmanız gerekir.

 

Size güzellik prosedürlerinizi hatırlatması için telefonunuza bir alarm kurabilirsiniz. Yavaş yavaş bu bir alışkanlık haline gelecektir.

 

 

Yüz egzersizlerini kardiyovasküler egzersizle birleştirin 

 

Uzmanlara göre, hızlanmak için hayatınıza yüz egzersizlerinin yanı sıra bazı kardiyovasküler egzersizler de ekleyin. Hızlı yürüyüşe veya koşuya gidebilir, hatta evde aerobik dans dersleri için bir video izleyebilirsiniz.

 

 

A vitamini türevi bir krem ​​kullanın 

 

Evet, kremler de çok yardımcı olabilir. Dermatologlar, cildinizin sarktığını fark ettiyseniz, Tretinoin ve Retinoic Acid gibi A vitamini türevi kremler satın almanızı öneriyor. Bu kremler cildinizin yapı taşlarını canlandıracak ve sizi içten dışa sabitlemeye yardımcı olacaktır.

 

 

Kolajen ve hyaluronik asit gibi bileşenler içeren takviyeler kullanın 

 

Cildimiz yaşlandıkça kolajen oranı azalır ve yapısı daha az elastik hale gelir. Çalışmalar, kolajen ve hyaluronik asit gibi bileşenler içeren oral takviyelerin yaşlanmaya bağlı sarkık cildi azaltmaya yardımcı olabileceğini gösterdi.

 

Kaynak: Pembenar

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio