Bersu’nun kampüs kombin önerileri

Merjam Yazar: Merjam 18 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Okullar açıldı, “kampüs stilimi nasıl belirlesem?” diye düşünüyorsanız Bersu’nun dergimiz için seçtiği “Kampüs kombin önerilerine” göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte Bersu’nun seçimleri…

Bersu’nun kampüs kombin önerileri

Bersu Kurubaş ikizi Berce ile başarılı işlere imza atıyor. Dijital içerik üreticisi ikiz kardeşlere hem merak ettiklerimizi sorduk hem de yeni sezonda kombin önerilerini öğrenmek istedik. İşte Bersu’nun genç yaşına rağmen yaptığı başarılı işler ve daha fazlası…

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Bersu Kurubaş, 7 Mart 1999 Düzce doğumluyum. 23 yaşındayım. 4 kız kardeşiz. Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme mezunuyum. İstanbul’da yaşıyorum. Şu an bir reklam ajansında Content Creator olarak görev alıyorum. Aynı zamanda sosyal medya da lifestyle alanında içerik üretiyorum.

Moda, yaşam, güzellik alanında içerik üretiyorsun. Daha farkı alanlarda içerik üretme planların var mı? 

Aslında ne kadar moda, yaşam, güzellik alanlarında içerik üretsem de bu kategorilerin ortak amacı kendimi yansıtmak oluyor. Yani kendimi yansıttığımı düşündüğüm her içeriği takipçilerim ile paylaşmaya hazırım.

Berce ile sürekli birliktesiniz ancak YouTube kanalında daha fazla tek başınasın. Tek içerik üretmek mi birlikte üretmek mi daha zor?

İlk olarak YouTube kanalımı aktif kullanmadığımı dile getirmek isterim. Çünkü Instagram’da ki hedef kitlem sayesinde içerik attığım bir platform oldu YouTube. Çalışma hayatım ile eş zamanlı iki sosyal mecrayı kullanmak zor olacağı için ve YouTube’da üstüne düşülmesi gereken edit süreci uzun olan bir mecra olduğu için orayı anı kutusu olarak kullanıyorumJ

Berce ile içerik üretmeyi çok seviyorum aynı şekilde hedef kitlem de Berce ile beraber çektiğimiz içeriklere çok ilgi gösteriyor. Berce ile çektiğimiz içeriklerde çok daha özgür hissediyorum ve tek içerik çekmek yerine beraber içerik üretmek çok daha kolay oluyor.

İkizin ile aynı işi yapmak nasıl bir duygu? Zorlukları var mı? En çok hangi alanda sorun yaşıyorsunuz?

Berce ile aynı işi yapmak heyecan verici. Çünkü ikimizin ortak noktalarını takipçilerimiz ile paylaşmak markaların da ilgisini çekiyor. Zorlukları yok aksine kolaylık sağlayan avantajları var. Bunun en büyük etkisi ise benzeyen iki aynı insan olup farklı tarzlara sahip olmamız.

Bersu hanım, bize “Üniversiteliler için kombin önerileri” sundu. Üniversite kombinlerinde en beğendiğin parçalar neler?

Üniversite kombinlerinde en beğendiğim parçalar daha çok rahat ve cool görünen parçalar. Üniversite zamanlarımda gün boyu rahat hissetmeye ama yine de cool ve şık görünmeye özen gösteren birisiydim. Bu yüzden denim mom jeanler, oversize tshirtler, blazer ceket kombinleri sık tercih ettiğim kombinler oluyordu.

Gardırobunda olmazsa olmaz parçalar arasında neler var?

Giyisi dolabımın olmazsa olmaz parçaları blazer ceketler. Günümün çoğu zamanını ofiste geçirdiğim için hem kurtarıcı hem de rahat hissettiğim blazer ceketleri tercih ediyorum. Bunun yanı sıra az parçalı kombinleri de kurtarıcı buluyorum. Mesela elbise, şort-gömlek, jean-crop gibi.

Severek takip ettiğin içerik üreticileri arasında kimler var?

Severek takip ettiğim ve ilham aldığım bir isim var evet. Tezza Barton, içeriklerini ve tarzını kendime yakın buluyorum. Bu arada kendisini çıkarttığı fotoğraf edit programı “Tezza” ile keşfettim.

İleriye dönük planlarından bahseder misin?

Hedeflerim arasında dijital dünyanın tüm zenginliklerini keşfedip, kendime edindiğim kadar bilgi edinip kariyerimde başarılı bir noktaya gelmek. Tüm bu edindiğim bilgileri ve sosyal medyadaki hedef kitlemin gücünü kullanıp ikizim Berce ile marka kurmak. Sosyal medyamızı çok daha güçlü hâle getirip milyonlara seslenmek istiyorum.

Mizalle markasıyla nasıl tanıştınız? Bu sezon koleksiyonda en beğendiğin parçalar arasında neler var?

Mizalle markası ile sosyal medya sayesinde tanıştık. Kısa sürede güzel işler yaptık, koleksiyondaki her parçayı büyük bir zevkle giydim ve rahatlıkla kendi tarzıma göre kombinledim. Bu sezon ise en sevdiğim parça kemer detaylı siyah pantolon ve tabi ki blazer takımlar.

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio