Berce’nin ofisi stili: Sade ve şık 

Merjam Yazar: Merjam 17 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Severek takip edilen dijital içerik üreticisi Berce Kurubaş’tan ofis stilinin sırlarını aldık. İşte ofis stiliniz için birkaç öneri…

Berce’nin ofisi stili: Sade ve şık 

Berce ikizi Bersu ile dijital mecrada içerik üretiyorlar. Sayfasına göz attığımızda birbirinden şık kombinler, aksesuarlar ve stil tüyoları karşımıza çıkıyor. Dergimiz için Berce’ye hem merak ettiklerimizi sorduk hem de ofis kombin önerilerini aldık.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, Ben Berce Kurubaş 7 Mart 99 doğumluyum. 23 yaşındayım. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu an özel bir şirkete muhasebe ve insan kaynakları alanında çalışmaktayım ve aynı zamanda sosyal medyada içerik üreticisiyim. 4 kız kardeşiz ailem ile birlikte Düzce de yaşıyorum.

Moda alanında içerik üretme fikri nasıl doğdu?

Açıkçası biz çok küçükken bile Bersu ile kombin giyinmeyi çok severdik , okula giderken bile tokamızla çorabımızın rengini veya yakamızla tokamızın rengini , hırkamızla ayakkabımızın rengini uydurmak çok hoşumuza giderdi , kısaca uyum ve detay içinde olmayı hep severdik. Gittiğimiz yerlerde anı biriktirmeyi fotoğraf video çekip paylaşmayı hep çok severdik.

Ama sosyal medyada yer almaya ikizim Bersu sayesinde başladım. Bersu içerik üretmeye benden önce başlamıştı.

Instagram hesabımı gizli kullanan birisiydim, bir akşam Bersu’nun sen de içerik üretmeye başlamalısın mesajıyla sosyal medyaya bir anda atıldım. Doğrusu hem yoğun iş hayatımı hem de sosyal medyayı eş değer şekilde yürütebileceğime inanmıyordum fakat yanılmışım J

İlk içerik üretmeye başladığında bu kadar ilgi göreceğini tahmin ediyor muydun?

Yaptığım işin sevileceğine inanıyordum çünkü kaliteli ve samimi içerikler üretmeye dikkat ediyordum ama bu kadar ilgi göreceğini ilk etapta beklemiyordum.

Uzun vadede içerik üretme alanında farklı planların var mı?

Evet tabi ki, daha farklı içerikler ve daha farklı konseptlerle içerik üretmeyi planlıyoruz. Bizden özellikle Bersu ile yan yana içerikler görmeyi çok istiyorlar , bu detaya da dikkat ederek üretmeye devam edeceğiz.

İkizin ile aynı işi yapmak nasıl bir duygu? Zorlukları var mı? En çok hangi alanda sorun yaşıyorsunuz?

Biz Bersu ile işlerimiz nedeniyle farklı şehirlerde yaşasak bile her şeyi birlikte planlar birlikte karar veririz. Hayatımın her alında bir eli zaten var bu duygu bambaşka tarifi biraz zor. Sosyal medya alanında herhangi bir zorluk yaşamadık bu açıdan, dediğim gibi hayatımızın her alanında birbirimiz ile iletişim halindeyiz.

İçerik üretmek dışında kendi işini yapmaya devam ediyorsun. İçerik paylaşıp birileri tarafından görünür olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Evet, iş hayatım çok yoğun. Dezavantaj olarak iş yoğunluğum olmasaydı daha fazla dijital içerik üretebilirim diyebilirim. Fakat buna rağmen iyi gittiğimi o dengeyi yakaladığımı düşünüyorum.

Avantaj olarak ise; inanılmaz bir sevgi içinde olmak hiç tanımadığın insanlar tarafından hem de işte bu beni güçlendiriyor, tabi ki bu platformda seven de var sevmeyen de ama burada olduğum süre boyunca seven kitlem hep daha fazlaydı buradan hepsine çok teşekkür ediyorum ve hepsini çok seviyorum.

Onun dışında, giydiğim kıyafetlerin, paylaştığım içeriklerin veya paylaştığım bir anın iyi veya kötü geri dönüşünü hızlıca alabildiğim bir kitle var karşımda kendimi asla yalnız hissetmiyorum.  Düşünsenize asla yalnız değilsiniz en büyük avantajı da bu bence…

Moda içerik üreticilerinden severek takip ettiğin isimler kimler?

Sosyal medyada @belleandbunty hesabı diyorum. Enerjilerini, içeriklerini ve kendilerini çok samimi buluyorum ayrıca renkleri gerçek anlamda çok iyi kullanıyorlar. Giyim tarzları , yaptığı kombinler bana ilham veriyor.

Berce hanım, bizlere “Ofis kombinleri” sundu. Ofis stilinden biraz bahseder misiniz?

Günlük yaşantımda hep şık giyinmeyi çok seviyorum. Spor giyinsem bile şık bir kaç parça muhakkak eşlik eder kombinime… Bu yüzden ofis görünümü aslında beni çok yansıtan bir görünüm dediğim gibi günlük yaşantımda kumaş pantolonlar, blazerlar, gömlekler kullanmayı aşırı severim.

Benim için ofis stili, maximum 3 renk barındıran, sade , zarif ve temiz bir görünümü temsil eder.

Yumuşak geçiş yakaladığın 2 renk çantanı ve ayakkabını kombin ettiğin 3. rengin ile çok şık bir görünüme sahip olabilirsin ve tabi ki tamamlayıcı parçan takılarını asla unutmuyorsunuz.

Benim için kısa tabir ile ofis stili budur.

Ofis stilinde en beğendiğin parçalar nelerdir?

Blazer, kumaş pantolon ve loufer.

Mizalle markasıyla nasıl tanıştınız? Bu sezon koleksiyonda en beğendiğin parçalar arasında neler var?

Mizalle markası ile sosyal medya sayesinde ve aslında sizler sayesinde tanıştık. Mizalle’den severek aldığım elbisem sizlerden çok ilgi gördüğü için sosyal medya hesabımda Mizalle sayfasını etiket yapmam ile tanışmış olduk J  Mizalle nin bu sezonda çıkarttığı koleksiyona yine bayıldım, çünkü kendine özgü bir havası var bu beni çok etkiliyor , bu sezon da özellikle ceket , yelek ve pantolonlarına bayıldım.

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio