Artırılmış gerçeklik modayı etkisi altına alıyor!

Merjam Yazar: Merjam 18 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Artırılmış gerçeklik teknolojilerine ilgi her geçen gün büyüyor. 2028'de 250 milyar doların üzerine çıkacağı tahmin edilen artırılmış gerçeklik teknolojileri en çok moda ve kozmetik alanında etki gösteriyor.

Artırılmış gerçeklik modayı etkisi altına alıyor!

ModiFace kullanıcılarına güzellik seviyelerini, cilt kusurlarını ve hangi kozmetik ürünleri kullanması gerektiğini gösteren bir teknoloji geliştirdi. Parham Aarabi tarafından kurulan Modiface, bu deneyimi yaratmak üzere manuel bir şekilde 22 binden fazla yüz görseli ekledi. Şirket daha sonra L’Oreal tarafından satın alındı.

Moda sektöründe ise mağaza içi tüketici deneyimini kökten değiştirmek isteyen MemoMi ise Memory Mirror® isimli bir artırılmış gerçeklik aynası geliştirdi. Bu sayede tüketiciler, ürünleri sanal olarak deneyebiliyor ve profilleri, tarzları ve tercihlerine bağlı olarak öneriler aldı. Bu iki örnek de artırılmış gerçeklik yani AR’ın kullanım alanlarından ikisini gösteriyor. Yaratıcılık ve teknoloji ile  buluşan uygulamaların şirketlerin dönüşüm oranlarını ve marka değerlerini artırdığına tanık oluyoruz.

Kaynak: webrazzi

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio