Altınyıldız Classics yurtdışında ağını genişletiyor

Merjam Yazar: Merjam 29 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Modern tasarımları ve yenilikçi vizyonuyla erkek modasına yön veren Altınyıldız Classics, global bir marka olma yolunda yurtdışında 15 ülkede 50 mağaza sayısına ulaştı. Yurt dışı yatırım hedeflerini büyüten marka, 5 yıl içinde 200 mağaza sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Altınyıldız Classics yurtdışında ağını genişletiyor

Köklü bir yapının içinde yetişen yeni nesil marka Altınyıldız Classics, estetik kadar fonksiyona ve hayatı kolaylaştırmaya önem verdiği tasarımlarıyla Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da büyümeye devam ediyor. Modern ve rahat tasarımlar sunmak için çalışan marka, hem yurt içinde hem de yurt dışında inovatif ürünleriyle beğeni topluyor. Türkiye’de 182 mağazası, yurtdışında ise 15 ülkede (Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Fas, İtalya, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs, Kırgızistan, Özbekistan, Romanya, Polonya, Rusya, Somali, Türkmenistan) 50 mağazası bulunan marka, globaldeki büyüme hedefleri doğrultusunda 2 yıl içerisinde 100, beş yıl içerisinde ise 200 mağazaya ulaşmayı planlıyor.

Türkçe konuşulmayan ülkelerde telaffuz kolaylığı açısından AC&co Altınyıldız Classics olarak tanınan marka, smokin, gömlek, polo yaka t-shirt gibi ürünlerin yanı sıra dört tarafa esneyen 360 koleksiyonu ve travel takım elbiseler gibi inovatif ürünleriyle pazarda büyük rağbet görüyor.

Avrupa’nın büyük e-ticaret kanalları olan Fashiondays, Zalando, Otto gibi pazar yerlerinde bulanan marka, Afrika’nın önemli ticaret kentleri sayılan Fas, Mısır ve Nijerya gibi ülkelerinde de e-ticaret kanallarına giriş yapmayı hedefliyor. Globalde e-ticaret hedeflerine yeni bir rota kazandıracak olan Altınyıldız Classics, 2023 yılında Romanya ve Almanya merkezli online operasyonlarını büyüterek İngiltere, Orta Doğu ve Amerika pazarlarına girmeyi planlıyor.

Çavuşoğlu, “Bulunduğumuz bütün ülkelerde pazar lideri olmayı hedefliyoruz”

Yurtdışı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren BR Yurtdışı Operasyonları Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Osman Çavuşoğlu, “Hem Türkiye içinde hem yurt dışında mağaza açmaya devam ediyoruz. Mağazalar açarak girdiğimiz Romanya’da aynı zamanda e-ticarete de başladık. İlk defa önümüzdeki sene yurtdışında açacağımız mağaza sayısı yurtiçinde açacağımız mağaza sayısından daha fazla olacak. Farklı ülkelerde operasyonumuz olmasına rağmen, Avrupa’ya odaklanmış durumdayız. Ayrıca Türkiye dışındaki global ticaretimizi Berlin’de açtığımız ofisimizden yönetiyoruz. Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Almanya, İtalya, Polonya ve İngiltere’de büyümeyi planlıyoruz. Ayrıca Kuzey Afrika’da büyük potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Cezayir, Fas ve Mısır yine büyüme planımız içerisinde yer alıyor. 5 yıl içerisinde yurt dışında 200 mağazamız olmasını amaçlıyoruz. Bulunduğumuz bütün ülkelerde ise kendi kategorimizde pazar lideri olmayı hedefliyor, ihracatımızın ciro içerisindeki payını 3 yıl içerisinde %50 bandına getirmek istiyoruz” dedi.

Merjam

Merjam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio