Alman kadınlarının en çok kullandığı 4 bakım trendi

Merjam Yazar: Merjam 9 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İster Almanya'da, ister ABD'de, ister başka bir yerde yaşayın: Cilt temizliği dünyadaki en büyük güzellik trendi!

Alman kadınlarının en çok kullandığı 4 bakım trendi

 

 

Global cilt bakımında liderleri düşündüğünüzde; Fransız kadınlarının kırmızı dudakları, Kore kadınlarının bembeyaz porselen ciltleri aklınıza gelebilir. Ancak güzellik dünyasında genellikle en eski cilt bakım geçmişlerinden birine sahip olan başka bir ülke daha var: Almanya. Alman endüstrilerini tanımlayan detaylara ve teknolojiye aynı dikkatin cilt bakımı için de geçerli olduğu ortaya çıkaran detayları sizinle paylaşıyoruz. İşte detaylar…

 

 

Hyalüronik asit

 

Hyalüronik asidin etkili cilt faydalarını duymuş hatta bunlara aşina olabilirsiniz. Almanya'daki kadınlar da aynı fikirde. Hyalüronik asit onlar için de bir vazgeçilmez!

 

Hyalüronik asit, neredeyse tüm yaşlanma karşıtı cilt bakımının temel öğelerinden biri. Ciltteki nem seviyelerini korumak ve yenilemek ile görevli bu bileşenin işini oldukça iyi yaptığı biliniyor.

 

Cilt aşırı kuru olduğunda, ince çizgiler ve kırışıklık gibi gözle görülür yaşlanma belirtileri gittikçe yaygınlaşabilir. Alman cilt bakım endüstrisi, hyalüronik asidin cildi dönüştürme ve nemlendirme gücünü yakından tanır.

 

Hyalüronik asit, cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir ve cilde ekstra bir nem dozu ekleyerek tutarlı kullanımla daha genç ve tam bir görünüm kazandırır.

 

 

Derin temizlik

 

Almanya'daki kadınlar da günün sonunda tamamen temiz bir cilt ile baş başa olmanın önemini biliyor. Gün boyunca cildiniz, cildin oksitlenmesine neden olan serbest radikaller ve hava kirliliğine maruz kalır.

 

İster Almanya'da, ister ABD'de, ister başka bir yerde yaşayın: Cilt temizliği dünyadaki en büyük güzellik trendi!

 

Günlük olarak maruz kaldığımız kirliliği ve yağlanmayı her zaman kontrol edemesek de, gün sonunda tüm bu kirleri temizlediğimizden emin olmak isteriz.

 

Her akşam, misel su gibi nazik bir makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarın. Daha sonra jel bir temizleyici ile yüzünüzü köpürterek yıkayın. Temizliğin son adımı olarak bir cilt toniği ile derinlemesine temizliği elde edin.

 

 

Kişisel bakım

 

Almanya'da, kendi güzellik rutininizi uygulamak için zaman ayırmak, günlük bir görev veya angaryadan daha fazla evde bir SPA deneyimi olarak görülüyor ve bu fikri seviyoruz!

 

Yoğun bir günden veya haftadan sonra, kendiniz için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun: sıcak banyo yapın, mum yakın ve bir yüz veya saç maskesinin rahatlatıcı deneyimini yaşayın.

 

Nemlendirici, nemlendirici, nemlendirici…

 

Bu kural muhtemelen daha önce duyduğunuz cilt bakımı kuralları arasında en yaygın olanlarından biri: Cildinizi mutlaka nemlendirin!

 

Cildinizi nemlendirmenin önemi abartılamaz. Duştan çıktıktan hemen sonra besleyici vücut nemlendiricisinin yanı sıra, her sabah ve akşam nemlendirici bir yüz kremi kullanmak oldukça önemli.

 

Cildi etkili bir şekilde yenileyecek ve koruyacak besleyici doğal yağlarla formüle edilmiş bir yüz nemlendirici seçin.

 

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı