Yalnız yola çıkmak için 20 neden

Merjam Yazar: Merjam 8 Ekim 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yalnız seyahat etmek kendinizi keşfetmeye ve dinlemeye yardımcı olur. Yalnız yola çıktığınızda ne gibi değişimler tecrübe edeceğinizi 20 maddede kaleme aldık.

Yalnız yola çıkmak için 20 neden

Sonbahar mevsimi yalnız kalmak, uzun yürüyüşler yapmak belki seyahat etmek için oldukça ideal zamanlar. Farklı bir tecrübe kendinize, yaşadıklarınıza ve hayatınıza bakışınızı oldukça değiştirecektir. Şimdi sizlere yalnız seyahat etmeniz için 20 nedeni açıklayacağız.

Her şeyi sakince gözden geçirin

Her şeyi sakince gözden geçirin
Her şeyi sakince gözden geçirmeye, kendine dönmeye tanıdığı imkân. İnsan yalnız kaldığında kendine odaklanmaya meyilli. Bazılarımız bundan olabildiğince kaçarken, bazılarımızın aradığı asıl şey de özüne dönmek.


Çok kişili seyahatlere…

Çok kişili seyahatlere…
Çok kişili seyahatlere kıyasla daha fazla hissedilen yoğun deşarj hissini mutlaka deneyimlemelisiniz. Kalabalıklardan sıyrılın.


Bir başınalığın açtığı ufuklar

Bir başınalığın açtığı ufuklar
Yüzmeyi öğrenmenin en iyi yolu nasıl denize atlamaksa, yeni ufuklar da alışılmadık durumlarla gelir.


Yurt dışında dil…

Yurt dışında dil…
Yurt dışında dil öğrenmenin en kestirme yolu olması.


Fikir birliğine duyulan…

 Fikir birliğine duyulan…
Fikir birliğine duyulan ihtiyaç: Sıfır! Tek başınıza çıktığınız bir seyahatte istemediğiniz bir yeri gezmez, istemediğiniz yemekleri yemez, istemediğiniz konuları konuşmazsınız.


Sanılanın aksine çok…

Sanılanın aksine çok…
Sanılanın aksine çok daha fazla arkadaş edinebilme olanağı sunar. Arkadaşlarınızla çıktığınız yerlerde hem yabancı insanlar sizinle tanışmaya çekinebilir, hem de siz yeni bir arkadaş yapmaya daha az gerek duyabilirsiniz. Ama yalnızken öyle mi?


Yaşadığınız yerdeki sorunların…

Yaşadığınız yerdeki sorunların…
Yaşadığınız yerdeki sorunların giderek önemini yitirmesi. Biz insanlar, hayatlarımız olarak adlandırdığımız fanuslarımızdan çıktığımızda başta panikliyor, sonrasında rahatlıyoruz. Çünkü milyonlarca başka zorluk ve kolaylıkla çevrelenmişiz, sadece farkında değiliz!


Müzik dinleyerek…

Müzik dinleyerek…
Müzik dinleyerek insanları izleyip zihinde klipler çekmek


Aslında oldukça keyifli gelen hüzün

Aslında oldukça keyifli gelen hüzün
Yalnızken de birine gidilebilir, birinden dönülebilir. Yaşayanlar anladığına göre devam edelim…


Yabancı insanlarla Türkçe…

Yabancı insanlarla Türkçe…
Yabancı insanlarla Türkçe konuşmanın verdiği garip zevki tatmalısınız. Dediklerinizin anlamını sadece sizin bilmeniz, işi tuhaf bir boyuta taşıyor. Dikkatli olmak lazım!


Anlatmakla büyüsünü…

Anlatmakla büyüsünü…
Anlatmakla büyüsünü bozmak istemeyeceğiniz anılar biriktirirsiniz.


Binbir çeşit insan…

 Binbir çeşit insan…
Binbir çeşit insan, binbir çeşit öykü ile tanışırsınız. Bambaşka yerlerde, insanlar öyle farklı hikâyeler yazdı ki, bildiklerimiz okyanusta bir damla gibi. O hikâyeleri dinlemenin verdiği his, tek başına seyahatlerin en ilgi çekici yanlarından biri.


Yalnızlık Hiç Ummadığınız…

Yalnızlık Hiç Ummadığınız…
Yalnızlık Hiç Ummadığınız Kadar Eğlencelidir! Yalnız başına seyahat etmeyi tercih edenler neden kalabalık gruplar halinde yolculuk yapmaktan hoşlanmaz, biliyor musunuz? Çünkü bir kere bunun ne kadar keyifli olduğunu anlamışlardır. Yani sanılanın aksine aile veya arkadaşlarla yapılan yolculuklar, yalnız yapılan yolculuklara göre çok daha sıkıcıdır. Zira kendinizi sürekli başkalarıyla uyumlu olmak zorunda hissedersiniz.


Yalnız Seyahat Etmek…

Yalnız Seyahat Etmek…
Yalnız Seyahat Etmek Tek Başına Kalmak Demek Değildir! Yalnız seyahat etmekten çekinenlerin korkuları arasında tek başlarına kalıp sıkılacakları gibi endişeler de yer almaktadır. Oysaki durum tam tersidir. Çünkü yalnız seyahat edenler, çift ya da grup olarak seyahat edenlere göre çok daha fazla kişiyle tanışma imkânı bulurlar.


Daha Çok Keşfedersiniz!

Daha Çok Keşfedersiniz!
Başkalarıyla seyahate çıktığınızda yapacak bir sürü şey bulur, muhabbet eder, uzun saatler süren yemekler yer ve günlerinizi anlamsız bir meşguliyet içinde harcarsınız. Doğal olarak da belirli birkaç yer dışında hiçbir yer görmez, keşif gezilerine çıkamazsınız. Yalnız seyahat ettiğinizde ise durum tam tersi olur.


Ne Demiştik, Özgürlük!

Ne Demiştik, Özgürlük!
Yalnız seyahat etmekten korkmayın. Çünkü bu size özgürlüğün ne demek olduğunu da hatırlatacak. Sıkışıp kaldığınız monoton hayatın içinde derin bir nefes almanızı ve sadece kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmenin ne kadar da eğlenceli olduğunu anlamanıza yardımcı olacak. Kendinizi tıpkı bir Brave Heart gibi hissetmenizi ve “Özgürlüüüüük” nidalarını ruhunuzun en derinliklerinde duymanızı sağlayacak. Kısacası, yalnız seyahat etmek size bir kuş özgürlüğünün ne demek olduğunu anlatacak.


Sevdiklerinizin Değerini Daha İyi Anlarsınız!

Sevdiklerinizin Değerini Daha İyi Anlarsınız!
Sadece birkaç gün için tatile çıkmak bile, size sevdiklerinizin ne kadar önemli olduğunu hatırlatacaktır. Sürekli kavga ettiğiniz kardeşinizi özleyecek, dırdırından bıktığınız sevgilinizi arayacak, hatta bazen hiç sevmediğiniz o mesai arkadaşınızı bile “Keşke burada olsa” diyerek anacaksınız. Evet, tüm bunlar yolculuğunuz son bulup da evinize döndüğünüzde, hayatınızdaki insanlara eskisine göre çok daha sıkı sarılmanızı sağlayacaktır.


Bakış Açınızı Genişletirsiniz!

Bakış Açınızı Genişletirsiniz!
Birileriyle yolculuğa çıktığınızda yanınızdaki insanlarla iletişim içinde olmaktan, onların isteklerini dinlemekten etrafınızda olup bitenleri tam olarak seçemezsiniz. Yani bir anlamda gittiğiniz şehrin farklılıklarını, insanlarını, dilini, kültürünü tam anlamıyla keşfedemezsiniz.


Özgüveniniz Tavan Yapar!

Özgüveniniz Tavan Yapar!
Neden yapmasın ki? Hiç bilmediğiniz bir şehirde ya da ülkede tek başınıza tatil yapıyorsunuz. Yeni arkadaşlar ediniyor, farklı aktivitelere katılıyor, her işinizi tek başınıza hâllediyorsunuz. Yanınızda sizi kollayacak biri olmadığı için çok daha akıllıca davranıyor ve sorumluluk almanın en demek olduğunu öğreniyorsunuz.


Kendinizi Bağımsızlığını İlan…

 Kendinizi Bağımsızlığını İlan…
Kendinizi Bağımsızlığını İlan Etmiş Bir Ülke Kadar Güçlü Hissedersiniz


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio