Valentino Garavani 90 Yaşında!

Merjam Yazar: Merjam 12 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Moda tasarımcısının doğduğu İtalya'nın Voghera şehri, 11 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında Teatro Sociale'de düzenlenen 50 tasarım sergisiyle Valentino Garavani anıyor. İşte detaylar…

Valentino Garavani 90 Yaşında!

Ömür boyu süren bir kariyerin ardından birçok kilometre taşına ve övgüye ayak uydurmak zor olabilir, ancak Valentino Garavani 11 Mayıs’ta 90 yaşına girerek bir başka kutlama anına daha imza atıyor. Modacının doğduğu İtalya’nın Voghera şehri, Teatro Sociale’de Çarşamba ile 5 Haziran tarihleri arasında, onun hikayelerinden oluşan 50 tasarımından oluşan bir sergiyle onu anıyor.

Alana özel kurulum, Valentino’nun 60’lı yıllardan itibaren kreasyonlarını sergiliyor, bunların arasında, onun tanınabilir, kendine özgü kırmızı renginde bir dizi kıyafet bulunuyor. Eskizler, çizimler, medya kupürleri, fotoğraflar ve belgeler sergiyi tamamlıyor.

Valentino moda evi bu vesileyle, Garavani’nin kırmızı renkli ironik mantrasını taşıyan sınırlı sayıda bir kapüşonlu sweatshirt yarattı: “Güzelliği seviyorum, bu benim suçum değil.”

Kapşonlu, bugün piyasaya sürülecek ve yalnızca markanın sitesinde mevcut olacak. Satıştan elde edilen gelirin tamamı Fondazione Valentino Garavani e Giancarlo Giammetti’ye gidecek.

Valentino maison’ın yaratıcı direktörü Pierpaolo Piccioli, Garavani ile ilgili anılarını WWD ile paylaştı.

“Valentino Garavani’nin kişisel vizyonunu somut bir yaratıma dönüştürme yeteneğine her zaman hayran olmuşumdur. 60’larda karizmatik bir kadın hayal etti ve onu yarattı. Onunla çalışmak, efsanenin arkasındaki adamı ve yaptığınız her şeyde insan değerinin önemini anlamamı sağladı. Ondan öğrendiğim en büyük ders, sürekli güzellik arayışıdır. Tüm kariyeri boyunca tutku ve kararlılıkla aradığı şey buydu.”

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio