Tuvanam x LC Waikiki birlikteliği göz doldurdu

Merjam Yazar: Merjam 27 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Tuvanam x LC Waikiki birlikteliği göz doldurdu

Eğlenceye başlamaya hazırız! Şimdi müziğin sesini yükseltip güneşe dokunarak harika anılar biriktirme zamanı. Ruhumuzun enerjisini yansıtacak seçimlerle hem göz alıcı hem de bir o kadar eğlenceli stiliyle ışıl ışıl görünümler sunan Tuvanam X LC Waikiki koleksiyonuna odaklanıyoruz ve tasarımcısı Tuvana Büyükçınar ile sohbete koyuluyoruz. 

Yaz yaklaşırken artan davetler ve şık organizasyonlar haliyle “Ne giyeceğim?” sorusunu da beraberinde getiriyor. Tuvanam x LC Waikiki iş birliği ile bu yıl farklı seçeneklerimiz olacak. Projeden bahsedebilir misiniz biraz?

Tuvanam X LC Waikiki koleksiyonuyla işte tam da bu ‘Ne giyeceğim?’ sorusuna cevap olmak istiyoruz. Ben hep böyle bir iş birliği yapmak istiyordum ve LC Waikiki  Türkiye’nin lider moda perakende markası olduğundan dolayı bu iş birliği beni çok heyecanlandırdı. Tuvanam X LC Waikiki Koleksiyonu, iki ayrı konseptte sunduğumuz 26 parça kıyafet tasarımından oluşuyor. Renkli, enerjik ve iyi hissettiren bir koleksiyon. Özel gün ve yaz davetlerinin arttığı bu günlerde göz alıcı ve şık hissetmek isteyen tüm kadınlara hediye niteliği taşıyor.

Koleksiyondaki parçalar nasıl şekillendi?

Koleksiyonumuzla yaz davetleri, mezuniyet, düğün gibi etkinliklerde özel tasarım kıyafetlerle kendini özel hissetmek isteyen kadınlar için alternatif oluşturmak istiyorduk. Hitap etmek istediğimiz kadınları düşündük. Biri ışıltılı, zarif detayları seven, göz alıcı bir kadın. Diğeri ise renkli, dinamik, hareketli ve heyecanlı… Glam ve Joy. Bunu belirledikten sonra ne yapmak istediğimiz çok belliydi ve ortaya koleksiyonumuz çıktı.

Düğün ve davetler dışında mezuniyet temasına da vurgu var. Bir mezuniyet kıyafetini klasik bir abiyeden ayıranlar neler?

Abiye kıyafetler kullanılan kumaşlar, renkler, model ve detaylarıyla daha klasik olabiliyor. Ancak biz mezuniyet törenlerinde gençlerin daha hacimli, renkli, dinamik ve kendileri gibi olabilecekleri kıyafetlerle görmek istiyoruz. Bu nedenle bizim; mezuniyetler, kep törenleri hatta festivaller için tasarladığımız JOY temamız bulunuyor. Aynı elbiseyi bir çift topuklu ile müthiş bir parti görünümüne çevirip ışıl ışıl parlayabilir ya da altına sneaker’larını hatta botlarını giydiklerinde çok cool bir festival kombinine çevirebilirler. JOY, fuşya, mor, sarı, yeşil gibi renklerden oluşuyor. Tasarımlar ise daha sade ancak detaylarıyla çarpıcı!

Koleksiyondan favori bir parçanız var mı?

Hem siyahını hem sarısını yaptığımız sırt dekolteli maksi elbise ile siyahı ve beyazı olan şık üstler favorim. Bir ayakkabı ve birkaç parça aksesuarla kutlamaya da festivalde de giyilebilecek kadar uyumlu fırfır detaylı elbiseler de öyle. Adeta bir couture sayılabilecek siyah dantelli straplez… Mesela bugün evlensem evden çıkışta kısa, fiyonk detaylı beyaz da ilk tercihim olurdu. Çok var anlayacağınız 🙂

Tasarımlara baktığımızda “coşku” hissi geçiyor. Sizin bu coşkuyu hazırlarken çıkışınız olan ilham noktaları nelerdi?

Yaz geliyor. Doğa uyanıyor, güneş parlıyor, herkesin içinden coşku fışkırıyor! Coşkulu bir ressamın fırça darbelerindeki gibi doğaya duyulan özlemi, renklerin ruhumuzu iyileştirici etkisiyle yorumlamak istedim. Bu nedenle neşe ve mutluluk saçan, gücünü renklerin enerjisinden alan dinamik bir koleksiyon hazırladık.

Sizce bir kadının gardırobunda davetler için her daim olması gereken kilit parçalar hangileri? Tuvanam x LC Waikiki iş birliğinde böyle bir kurtarıcı var mı?

Bazı parçalar zamansız ve olmazsa olmaz diye adlandırılsa da aslında her tarzın kilit parçası farklı, bence bizim koleksiyonumuzda da her tarzın dolabı için kilit parçalar var. Örneğin zincir askılı kırmızı kalem elbise, kare yaka uzun siyah elbise, çekimde giydiğim dantelli straplez, tek omuz gold rengindeki midi elbise… Bunlar trendlere yenilmeyecek ve bir kokteylden düğüne, şık bir akşam yemeğine kadar her yerde sizi kurtarabilecek parçalar.

Koleksiyonu hazırlarken tasarımların zamansızlığı sizin için hangi noktadaydı?

Zamansızlık her daim odak noktamızda. Çünkü amacımız hiçbir zaman bir tasarımı alıp, bir kere giyip dolaba asmak değil, bunu hem modeli hem kalitesi ile uzun yıllar kullanılabilecek bir moda yatırımı olmasını sağlamak… Aynı zamanda çevre bilinci ve sürdürülebilirlik adına atılan kişisel adımlarımız açısından da kesinlikle aldığınız tasarımın zamansız olması ve değerini hiç kaybetmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Davetler için tercih ettiğimiz gösterişli parçaları günlük stile dahil etmek için önerileriniz olur mu okuyucularımıza?

Kesinlikle Tuvanam X LC Waikiki koleksiyonumuzdaki parçalar da günlük stile uyarlanabilecek şekilde tasarlandı. Aksesuar ve ayakkabı değişimiyle ve küçük dokunuşlarla dengeli bir stil oluşturulabilir, gece ve gündüz aynı kıyafet kullanılabilir. Mesela bu koleksiyondaki siyah uzun, yırtmalı elbise, stiletto, iyi bir saç-makyaj ile özel bir gecede ışıldamak ve kusursuz görünmek için harika bir alternatif. Aynı elbiseyi üzerine denim ceket alıp, sandaletlerle gündüz giymek de mümkün. Tek omuz ya da cut out bluzlarımız da şortla kombinlenerek tatilinize, tül etek ya da bol saten pantolonlarla özel gecenize eşlik edebilir. 

Yalın parçaları glam bir görünüme dönüştürmek için neler ekleyebiliriz peki sade seçimlerimize?

Biraz ışıltı fena olmaz 🙂 Aksesuar, ayakkabı, çanta gibi detaylar her zaman kıyafetleri bambaşka tarzlara dönüştürmek için en büyük yardımcılar. Çok sade bir elbiseye, ışıltılı bir kemer ve küpe taktığınızda bambaşka bir stile dönüşür. Burada en önemli detay, abartıya kaçmamak ve doğru birleşimleri yapabilmek…

Tuvana Büyükçınar için bir tasarımcı olarak LC Waikiki’ye koleksiyon hazırlamanın farkı neydi?

Benim uzun yıllara dayanan bir tasarımcı geçmişim var. Ben kendi tasarımlarımla belirli bir kitleye ulaşıyorum. Burada bir tasarımcı olarak beni en heyecanlandıran fark LC Waikiki ile çok daha fazla insana ulaşabilecek olmak. Bu koleksiyon bir güç birleşimi. Benim tasarımcı kimliğimle, LC Waikiki’nin marka gücünü kumaş kalitesi, üretim kalitesi, özel fiyat politikasıyla vurgulayabildiğimiz ve farkı hissettiğimiz bir koleksiyon.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio