Tırnak bakımında kullanılabilecek yağlar nelerdir?

Merjam Yazar: Merjam 27 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Tırnak bakımında kullanmanızı önerebileceğimiz 4 farklı uçucu yağ ve etkilerini anlatacağız. İşte detaylar…

Tırnak bakımında kullanılabilecek yağlar nelerdir?

Gün içinde ellerimizi kullanarak pek çok iş ile ilgileniyoruz ve bunun sonucunda hem ellerimiz hem de tırnaklarımız yıpranıyor. Nasıl el bakımımız için kremlerden losyonlara kadar birbirinden farklı ürünlerden destek alıyorsak tırnaklarımız için de aynı özeni sergilemeliyiz. Pek çok insan tırnak bakımı için güzellik salonuna gitse de tırnak bakımının evde kolaylıkla gerçekleştirilebileceğini sizlere bildirmek istiyoruz. Eğer evinizde tırnaklarınızı sağlıklı ve hoş bir görüntüye sahip hale getirmek istiyorsanız birazdan bahsedeceğimiz bakım yağlarından denemelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Laurik asit gibi faydalı yağ asitleri içeren hindistan cevizi yağı, bağışıklık sistemini güçlendiren, vücudu iltihaba karşı koruyan ve cilt bakımında sıklıkla tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmakta. Bu yağ, aynı zamanda tırnak bakımında da kullanılmakta. Tırnak yapısını zedeleyebilecek serbest radikallere karşı tırnakları koruyabilen hindistan cevizi yağı, hem antibakteriyel hem de antifungal olmasından dolayı tırnakları mantara karşı korur ve güçlendirir. Eğer hindistan cevizi yağından yardım alarak tırnak bakımınızı sürdürmek istiyorsanız bu yağı ılıttıktan sonra masaj yaparak tırnaklarınıza ve tırnaklarınızın kenarlarındaki deriye yedirmelisiniz. Sağlıklı ve güzel tırnaklar için hindistan cevizi yağı uygulamasını düzenli olarak yapmalısınız.

Avokado Yağı

Cilt bakımının vazgeçilmezlerinden olan avokado yağı, cildi sıkılaştırıp onu çeşitli dış faktörlere karşı korur. Ayrıca, bu yağ sayesinde cilt lekelerinin önüne geçilebilir. Cilt bakımının yanı sıra, keratin üretimini destekleyen avokado yağı sayesinde tırnak kırılmaları engellenerek tırnakların sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanabilir. Buna ek olarak, avokado yağı sayesinde tırnaklardaki beyaz lekeler de çözüme kavuşturulabilir. Bu yüzden, avokado yağının düzenli bir şekilde uygulanması sonucunda hoş bir tırnak görüntüsüne ulaşılabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer avokado yağını tırnak bakım rutininize eklemek istiyorsanız bu yağı hindistan cevizi yağı gibi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca, avokado yağını zeytinyağıyla karıştırdıktan sonra da tırnak bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Jojoba Yağı

Antibakteriyel ve antioksidan özellik sergileyen jojoba yağı, nemlendiriciliği sayesinde cilde fazlasıyla fayda sağlar. Tırnak bakımında da göze çarpan bir ürün olan jojoba yağı, içerdiği yağ asitleri, mineraller ve vitaminler sayesinde tırnakları güçlendirerek onların sağlıklı bir hal almasını sağlar. Pek çok güzellik tekniğinin içinde yer alan jojoba yağını tırnak bakım rutininize dahil etmek için ilk olarak bu yağı ısıtarak ılık bir hale getirmelisiniz. Daha sonra, ılıklaşan jojoba yağını tırnaklarınıza ve tırnaklarınızın çevresindeki deriye dikkatlice sürmelisiniz. Düzenli bir şekilde tırnaklarınıza ve derinize yapacağınız jojoba yağlı masaj ile tırnaklarınızın kısa süre içinde istediğiniz görüntüyü kazandığını ve kuvvetlendiğini fark edebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Bakım yağları arasında sıklıkla adından söz ettiren üzüm çekirdeği yağı, cilt tonundaki renk eşitsizliğini dengeye getiren ve yaşlanmaya karşı olan bir ürün olarak karşımıza çıkmakta. Pek çok faydası bulunan bu yağ, aynı zamanda tırnak bakımında da öne çıkarak insanların dikkatini çekmekte. Tırnakların beslenmesini sağlayan, onları güçlendirip kırılmaya karşı bir önlem olan, halihazırda bulunan tırnak kırıklarını onaran ve tırnakların nemlenmesi için bir kapı aralayan üzüm çekirdeği yağı, tırnakları çok kısa süre içerisinde güçlendirmekte. Eğer bu yağı tırnak bakım rutininize dahil etmek istiyorsanız onu tırnak diplerinize ve kütiküllerinize uygulamalısınız. Eczanelerden ulaşabileceğiniz üzüm çekirdeği yağını 2-3 haftada bir günde iki kere olmak üzere tırnaklarınıza uygularsanız tırnaklarınızda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bobo Scope

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio