TikTok, şiddet içerikleriyle mücadele ediyor!

Merjam Yazar: Merjam 9 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

TikTok, şiddet ve terörizm odaklı söylem ve eylem içeren içeriklerle mücadelesini güçlendirmek için “Tech Against Terrorism” (Terörizme Karşı Teknoloji) inisiyatifine üye olduğunu açıkladı. TikTok şiddet içerikleriyle mücadele ediyor! İşte detaylar…

TikTok, şiddet içerikleriyle mücadele ediyor!

Topluluğun içinde veya dışında şiddet içeren tutumlara karşı olduğunu sık sık vurgulayan TikTok, bu tür içerik ve davranışların yaratıcılığa ilham verme misyonlarına aykırı olduğunu belirtti. TikTok, kullanıcı güvenliği ve insan haklarına bağlılığını vurgulayarak, platformun bünyesinde şiddet içeren aşırıcılığı kabul edilemez bir noktada konumlandırıyor.

TikTok, güvenilir marka unvanı aldı

İnisiyatifin 4 aşamalı programının 3 aşamasını tamamlayan TikTok, programın trustmark (güvenilir marka) unvanını alan platformlardan biri oldu.  Alınan bu unvan TikTok’un mücadelede yeni teknikler üretme ve insan haklarında şeffaflığının bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

TikTok şiddet içeren aşırıcılığa karşı sıfır tolerans göstereceğini duyurdu!

Tech Against Terrosim bünyesinde olmaktan gurur duyduklarını belirten TikTok yetkilileri, sektördeki diğer isimlerle bir araya gelerek TikTok topluluğunun korunması için alanında uzman kişilerle etkileşimde kalmanın önemini vurguladı. Platform yetkilileri ayrıca amaçlarını daha ulaşılabilir kılmayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

Şeffaflığa olan bağlılığı kapsamında her üç ayda bir Topluluk Kuralları Uygulama Raporlarını paylaşan TikTok, katı politikalarının ihlal edilmesi durumunda kaldırılan içerik ve hesapların sayısını da kamuya açıklıyor. Daha önce platformun denetleme sisteminin incelenmesi için API erişimi sağladığını ifade eden TikTok, gösterdiği hassasiyeti bir kez daha vurguluyor. Platform, şiddeti teşvik etmeye çalışan kişi veya grupları topluluk güvenliğini riske atmasına “Topluluk İlkeleri” kapsamında müsaade etmeyerek, bireylerin veya örgütlerin şiddeti teşvik etmek veya şiddet içeren aşırıcılık yanlılığına izin vermediklerini vurguluyor.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio