Sonbahar/Kış sezonuna hangi trendler damga vuracak?

Merjam Yazar: Merjam 3 Eylül 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Pandeminin gölgesinde geçen bir buçuk yılın ardından belirsizlik atmosferi dağılmış sayılmaz. Moda dünyası da bundan fazlasıyla nasibi aldı. Bir dönem önce hazırlanan koleksiyonlar bu kaos ortamında kendini var etmeyi sürdürdü. Peki, gelecek sezonun vazgeçilmez parçaları arasında neler olacak? İşte yeni moda sezonuna damga vuracak Sonbahar/Kış 2021 trendleri!

Sonbahar/Kış sezonuna hangi trendler damga vuracak?

Son bir yıldır konfor modası devam mı edecek yoksa modanın baskın özelliği gücünü hissettirecek mi? Markalar koleksiyonlarında hangi parçalara sıklıkla yer verdi? En sevdiğimiz trendler arasında neler var? 2021 kış modasında trençkotlar, süveterler, püsküller, bol pantolonlar, kovboy botlar derken yine geçmişe yolculuk yapıyoruz. Bu kış sokaklar moda defilelerini aratmayacak iddialı stillerle buluşacak. Sizin için hazırladığımız sokak modasının nabzını tutacağınız parçaları incelemeye hazır mısınız?

Sade şıklığın diğer adı “her mevsim trikolar”

Sade şıklığın diğer adı “her mevsim trikolar”
Trikoları son yıllarda yaz-kış üstümüzden çıkartmak istemiyoruz. Bileklere kadar uzanan kazak elbiselerden vücudu saran battaniyelere, kaşmir türbanlara, örgü çantalara kadar yeni sezonda triko giyimi bir adım öteye taşınıyor. Lüks trikolar, soğuk hava gardıroplarımızda her zaman güvenilir ve değerli bir yer kazanıyor.


Oversize paltoların keyfini bir süre daha yaşayacağız

Oversize paltoların keyfini bir süre daha yaşayacağız
80’lerin ikonik, salaş, rahat ve güçlü bir duruşa sahip parçası oversize paltolar stilinizin imzası olmaya geliyor! Retronun sofistike ve çağdaş dokunuşlarla yeni bir stile büründüğü, vücudunuzu kaplayan bu uzun paltolar sayesinde hem soğuk kış günlerini sımsıcak geçirecek hem iddialı stilinizle son derece frapan bir görünüm elde edeceksiniz.


Şişme montların keyfini yaşayın!

Şişme montların keyfini yaşayın!
Uzun süredir şişme montlar hayatımızda varlar ve uzun bir süre daha olacaklar. Şişme mont hem oldukça sıcak tutuyor hem de zamansız şıklığın en görünen yönünü gösteriyor. Bir zamanlar şişme montlar, dağ kâşiflerinin son derece teknik koruma alanıydı. Şimdi, Wall Street tüccarlarından aktörlere, teknik direktörlere, siyasilere ve şehirli gençlere kadar herkes tarafından giyiliyor. İyi haber şu ki Chanel'den Louis Vuitton'a, Balenciaga'dan Tom Ford'a herkes sonbahar koleksiyonuna şişme bir mont ekledi. Şişme montla şık olmak artık eskisinden daha kolay.


Trençkot mevsimi geldi çattı

Trençkot mevsimi geldi çattı
70’li yılların en trend, mevsim geçişlerinin en stil parçası trençkotlar bu sezon da bomba gibi düşüyor gardıroplarımıza! Geçmişten günümüze, sokak modasından defilelere uzanan yolculuğunda dünyaca ünlü isimlerin kombinelerinin kilit parçası olan trençkotları siz de onlardan ilham alarak kombinlerinize uyarladığınızda podyumların büyülü atmosferini sokağa taşıyacaksınız.


Baştan aşağıya kot giymeye ne dersiniz?

Baştan aşağıya kot giymeye ne dersiniz?
Her sezon jean trendi sürüyor. Çabasız şıklığın diğer bir yol ise baştan aşağıya kadar kot giymekten geçiyor. Her sezonun en temel bileşenleri olan kotlarda ise bu sezon bol silüetler ve koyu renkler öne çıkıyor. Skinny jeanlerin tamamen gözden düştüğünü söylemek mümkün. Bol kesimler her türlü versiyonuyla sezonu ele geçiriyor. Renk olarak ise indigo ve antasit tonları dikkat çekiyor.


İstisnasız her renge yer verin!

İstisnasız her renge yer verin!
Renkli şeyler giymenin ruh halimizi iyileştirdiği ve içimizde fizyolojik değişikliklere neden olduğu araştırmalarla kanıtlanmış bir gerçek. Modacılar da Sonbahar/Kış 2021 sezonu için koleksiyonlarını hazırlarken renklerin dopamin etkisinden faydalanmayı ihmal etmedi.


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio