Skinny Blue Jeans tarih oluyor

Merjam Yazar: Merjam 12 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Geniş paçalı denim, blue jeans kullanıcıları arasında daha popüler hale geliyor. Skinny jean'ler son on yıldır herkesin dolabındaydı ama yakında geri dönüşüm kutusuna atılabilirler.

Skinny Blue Jeans tarih oluyor

Kot pantolonların bacakları saran bu versiyonları, rap ve hip-hop kalabalığı ile dikkat çekti ve 2010 yılına kadar moda podyumlarını hızla ele geçirdi. Ancak denim dikiş zeminindeki bir haber, skinny jeanlerin hızla solduğu ve patlamaların olduğu yönünde. Bu flare pantolonların hemen arkasında, Avrupa’da popüler olan ve ABD mağazalarına adım atan geniş paçalı kot pantolonlar var.

Her türlü görünümü yaratan nispeten yeni Los Angeles denim markası Ceros Jeans’in satış temsilcisi Cecilyne Mora, “Skinny jeans şu anda yok” dedi. “Yaz için flare ve geniş kesim kotlar var.”

Ceros Jeans tasarımcıları tüketicilerin biraz özel bir şey istediklerine inanıyorlar, bu nedenle bel bandının içine “Evren Sizindir” gibi işlemeli sözler ve mavi kot etiketinin adını verdiği tek boynuzlu at takımyıldızı Monoceros’un dikişli görüntüleri ekliyorlar.

Diğer kot satıcıları, uzun yıllar denenmiş ve gerçek bir en çok satan olmanın ardından, skinny jeanlerin kot sahnesinden kaybolduğu konusunda hemfikirdi. 1999’da piyasaya sürülen Los Angeles markası Judy Blue Jeans’in ticaret fuarı yöneticisi ve hesap yöneticisi Dianna Guerrero, “Skinny’den uzaklaştık ve boot cut’lara ve flarelere odaklandık.” dedi. Guerrero, “Geniş paçalı kot pantolonlar çok popüler oldu” dedi.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio