Nişan yüzüğü trendinin son gözdesi: Çift taşlar

Merjam Yazar: Merjam 31 Ocak 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Nil Karaibrahimgil’in sevdiğimiz şarkısında dediği gibi “Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım” ile başlayan ve tek taşa olan güzellemeler yeni trendle son bulabilir. Son günlerde fark ettiğimiz ve hızla büyümesini beklediğimiz bir akım var ki oda çift taşlar… İşte detaylar…

Nişan yüzüğü trendinin son gözdesi: Çift taşlar

2022 yılının başında nişanlandıklarını duyuran Megan Fox ve Machine Gun Kelly’nin nişan yüzükleri oldukça dikkat çekmiş akıllara Emily Ratajkowski’nin 2018’deki nişan yüzüğünü getirmişti. İki ayrı elmasın bir araya gelmesiyle oluşan yüzükler Hollywood’un yükselen nişan yüzüğü trendine dönüştü. Megan Fox’tan Meghan Markle’a kadar ünlü isimlerin iki elmastan oluşan nişan yüzüklerine yakından bakıyoruz.

Megan Fox'un zümrüt ve elmas detaylı nişan yüzüğü Stephen Webster'ın "No Regrets Chapel" serisinden yaratılarak; 18 karat beyaz altından ve renksiz doğal elmaslarla döşeli setten oluşturulmuş.


Meghan Markle'ın ilk haline nazaran modern dokunuşlarla güncellenen nişan yüzüğünün ana gövdesi Botswana'dan gelen beş karatlık bir elmastan oluşurken, yan taşlar Prenses Diana'nın kişisel kasasından alınmış. Meghan Markle'ın altın bantlı yüzüğü neden bir 'mikro pave' tasarımına dönüştürdüğü ise hala bilinmiyor.


Ariana Grande'nin asimetrik elmas ve inci eşleşmeli iki taşlı nişan yüzüğü, basit bir beyaz altın veya platin bant üzerine yerleştirilmiş, 5 ile 6 milimetrelik incinin yanında 5 ila 7 karat oval elmas ofsetine sahip.


Emily Ratajkowski'nin kusursuz elmaslardan oluşan nişan yüzüğü, 18 ayar sarı altın bant üzerine yerleştirilmiş 3 ayar armut biçimli elmas ile 2 ayar prenses kesim elmastan oluşuyor.


Jacqueline Kennedy Onassis'in vintage art deco tarzındaki iki taşlı nişan yüzüğü, 2.84 karatlık bir zümrüt ile birlikte 2.88 karatlık bir pırlantaya sahip. Her iki taş da ikonik baget elmas kümeleriyle çevrili. Kaynak: ALEM


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio