Mevsim geçişlerinin vazgeçilmezi: Trençkotlar

Merjam Yazar: Merjam 27 Eylül 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Mevsim geçişlerinin vazgeçilmezi: Trençkotlar

Moda da zamansız ve “hayat kurtarıcı” dediğimizde ilk aklımıza trençkot gelir. Hepimizin gardırobunun en kolay ulaşılır yerindedir. İstanbul havası, trençkotların dolabımızdaki gözde yerini daha uzun süre koruyacak gibi duruyor. 

Kahve tonları, siyah, deri ve beyaz her daim en kolay kombinlenen renkleri arasında. Modası asla geçmeyeceği için trençkota yapacağınız yatırım aslında stilinize yatırım olacak.


Trençkotlar, çok yönlülüğü, hava koşullarına dayanıklı oluşu ve şıklığa dair her zaman başvurulabilecek güvenilir bir seçenek…


Trençkotunuzu kombinlerken neredeyse hiç yanlış yapamazsınız. Trençkot, tüm yıl boyunca ve çok çeşitli kullanım olanağı sunuyor.


Sportif veya şık olsun, trençkot her kombini güzelleştirir. Tüm markalar, erkekler içinde overisize trençkotları koleksiyonlarında eksik etmiyor.


Trençkot tercih ederken şık olmak dışında başka bir alternatifiniz olmayacak. Zamansız görünümünüz beğeni toplayacak.


Trençkot nasıl giyilir? Sorusunu birkaç kombin örneğiyle birlikte inceleyelim.


Günlük kot kombinlerine özellikle krem rengi trençkot çok yakışır, aynı zamanda ekose desenli trençkotlar da jean parçalar ile çok iyi uyum sağlar.


Olası çekme veya kalite kaybını önlemek için bilindik markaların tasarımlarını satın alın. Örneğin Burberry. Bu trençkotlar kesinlikle profesyonel kuru temizleme gerektirir. Temizledikten sonra su geçirmez işlevlerinin korunmasını sağlamak için etiketinde bulunan talimatlara uymalısınız.


Diğer yandan pamuklu veya keten çeşitlerinin evde temizlenmesi kolaydır. Ancak yıkamadan önce lütfen iç astardaki bakım sembollerine dikkat edin ve temizlikten sonra trençkotun bir askı üzerinde kurutun.


Günümüzün en modern parçalarından biri denim ve en şık parçalarından trençkot birlikte muhteşem bir ikili olacaktır. Hem alışverişte, hem de arkadaşlarınız ile kahve içmeye giderken birlikte giyebileceğiniz en şık kıyafetlerdir.


Trençkot, kesinlikle palto kategorisindeki en çok yönlü tiplerden biridir. Klasik gabardine ek olarak, farklı tasarım ve renklerle birlikte modaya yeni bir görünüm kazandıran birçok başka kumaşı da var.


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio