İlkbahar/Yaz 2023 erkek modasından notlar

Merjam Yazar: Merjam 2 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Londra, Floransa, Milano ve Paris'teki gösterilerin ardından İlkbahar/Yaz 2023 moda ayı sona erdi. İlkbahar/Yaz 2023 erkek modasından notları sizler için hazırladık. İşte detaylar…

İlkbahar/Yaz 2023 erkek modasından notlar

Pek çok moda başkentinde gerçekleşen moda ayında, Louis Vuitton, Prada ve Dior dahil sektördeki en büyük isimlerden bazılarının gişe rekorları kıran podyum şovlarının yanı sıra yeni ortaya çıkan tasarımcılar da seslerini duyurma şansı buldu. Moda ayının tozları yeni bir sezona daha yerleşmeye başladığına göre, biz de çeşitli Avrupa moda haftalarından en iyi defileleri sizler için bir araya getirdik.

Louis Vuitton

Louis Vuitton SS23 koleksiyonu, Kendrick Lamar’ın sürpriz bir müzik performansıyla şenlenen Siyahi yaratıcılığını, gurur ve neşe referanslarını içine alan kültürel göndermelerle doluydu. 80’lerin yapısal silüetleri ve pop art çıkartmaları, süslü çiçek tasarım motifleri, grafik çizgi film karakterleri ve neon renkli çekici püskülleri içeren gece montları, krep takımlar ve parka ceketler şeklinde vurgulandı.

Geniş paçalı yırtmaçlı pantolonlar, dolgulu omuzlar ve işlemeli denim de koleksiyonu oluştururken, aksesuar gamında LV markalı zarf paket çantalar ve çeşitli renklerde moon boot’lar yer aldı. Ek olarak, moda evinin ikonik kaykay spor ayakkabısı limon yeşili, parlak turuncu, beyaz-gri ve siyah-beyaz tonlarında güncellendi.

Virgil Abloh’un vefatından sonra yaratıcı tasarım saltanatını kimin devralacağına dair herhangi bir duyuru yapılmazken, SS23 koleksiyonu marka için yeni bir çağın canlı bir habercisi oldu.

Dior

Moda haftası gösterisi, hikâye anlatımıyla izleyicileri çekmek için ötesine geçen markalarla dünya çapındaki izleyicilerin dikkatini çekiyor. Dior, ilhamını aktarırken yine hayal kırıklığına uğratmadı; Kim Jones, konukları kısa bir kaçamak için Fransız kırsalına götürürdü. Podyum seti tasarımları genellikle bir markanın bir sonraki koleksiyonu için hikaye anlatımında isimsiz kahramanlardır.

Kim Jones, Dior SS23 koleksiyonuyla, Monsieur Dior’un doğum yeri olan Granville, Normandiya’yı yeniden yaratıyor ve konukları koleksiyon için manzaralı bir bahçede bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

Koleksiyon, İngiliz ressam Duncan Grant’in yardımıyla kırsalın çiçekli ve yeşil çevresini yansıttı. Post-empresyonist doğal eskizler, hazır giyim koleksiyonunun ana vurgusu olarak kullanıldı. Açık hava maceralarına odaklanan bu sezon, kırsal kesimin şıklığına resmi olmayan bir gelişmişlik getiriyor.

Prada

Gösteri davetlerinden mekân alanına, Prada’nın SS23 estetiği kağıt nesnelere odaklandı.

Podyumun zemini ve duvarları, büyük pencere kesikleri olan beyaz inşaat kağıdıyla kaplanırken, davetiyeler lazer inceliğinde kağıt araba ceketleri ve düğmeli pötikareli gömlekler şeklinde geldi.

Postacıların gerçek hayattaki yinelemeleri, pamuklu paltolardan ve canlı yeşil-beyaz, sarı-beyaz ve kırmızı-beyaz şemsiye gömleklerden ve podyumda sallanan ceketlerden oluşuyordu.

Miuccia Prada ve Raf Simons’un SS23 için ortak tasarımları da şık bomber ceketler, deri yelekler, mikro şortlar ve topuklu ayak bileği botları ve yakasız ceketler ve bol pantolonlar şeklinde denim ile deri ve kot üzerine odaklandı. Aksesuarlar da sunumda – kelimenin tam anlamıyla – büyük boy deri bez çantalar ve büyük boy kanvas alışverişçiler ile büyük bir rol oynadı.

Kaynak: Esquire

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio