Hz. Muhammed’in hicret yolculuğunu anlatan animasyon film “Tay” sinemalara geliyor!  

Merjam Yazar: Merjam 9 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İslam tarihinin dönüm noktası olan Hz. Muhammed'in hicret yolculuğunu konu edinen "Tay" adlı yerli animasyon film, 23 Eylül'de küçük seyircileri ile buluşmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Hz. Muhammed’in hicret yolculuğunu anlatan animasyon film “Tay” sinemalara geliyor!  

TRT’den yapılan açıklamaya göre, TRT ortak yapımı filmde, annesini arayan safkan bir tay olan Riyah’ın, peşindeki hırsızlardan kaçarken tanıştığı ihtiyar deve Jabal ile birlikte Medine’ye doğru çıktığı yolculuğun hikâyesi anlatılıyor.

Animasyon hakkında

Çöl yolculuğu, hicretleri boyunca Hz. Muhammed ile Hz. Ebu Bekir’i takip eden Jabal’ın anılarını hatırlamasıyla farklı bir hikâyeye dönüşüyor. 3D animasyon türündeki sinema filmiyle çocuklarda fedakârlık, umut ve sevgi gibi kavramların pekiştirilmesi, peygamber sevgisinin aşılanması hedefleniyor.

Filmin yönetmenliğini TRT Çocuk’un çevreci kahramanı “Kaptan Pengu ve Arkadaşları”nın yapımcısı Nurullah Yenihan, senaristliğini Betül Yağsağan Birgören, yapımcılığını ise Mustafa Emre Tülün üstleniyor. TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlanan filmin müziklerine ise Burak Çambel imza attı.

Kaynak: AA

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio