Hızlı hazırlanmanın altın kuralları nelerdir?

Merjam Yazar: Merjam 18 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Hızlı hazırlanmanın altın kuralları nelerdir?

Eğer gideceğiniz yere her zaman geç kalıyorsanız size saçınız, makyajınız ve diğer birçok konuda hızlı hazırlanmanın tüyolarını veriyoruz!

Saçınızı hızlı kurutun

Yıkadığınız saçınızı havluyla sararak giyinirken kahvaltınızı yapabilirsiniz. Bu sayede saçınızın doğal bir şekilde kurumasını da sağlayabilirsiniz. Bu size sadece saçınızın kuruması için zaman kazandırmaz, aynı zamanda buharlı kalan banyonuzun buhardan arınması için de zaman kazandırır. Nem hızlı olmanın başlıca düşmanıdır. Düşünsenize nemli bir banyoda saçınızı kurutmak ne kadar da zordur. Saçınızın hızlı kurutmanın araçlarından biri de saçınıza uygun kurutucuyu bulmaktır. Büyük kurutucular zaman kazanmanızı sağlar. Bu sayede haftada yaklaşık 50 dakika kazanbilirsiniz!

Gereksiz ürünlerden kurtulun

Mesela göz kreminizi sabahları sürmeyin. Kremi gece kullanıp cildinizi yenilenmeye bırakmak sabahları zamandan kazanmanızı sağlayacak. Onun yerine yüz kreminizi kullanmak daha akıllıca ve hızlı olan bir yöntem. Yaptığınız bu değişikliklerle haftada tam 15 dakika kazanabilirsiniz!

Makyajınızı hızlı yapın

Örneğin likid eyeliner doğru uygulandığında çok güzel görünür ancak acemiyseniz dağıldığında temizlemesi çok zamanınızı alacaktır. O yüzden kalemle çok ince bir çizgi çekmeniz çok daha pratik olur. Sabahları tüm yüzünüze makyaj yapmak yerine yüzünüzün belli bölgelerindeki kusurları kapatın. Tüm yüzünüze fondöten uygulamak cildinizin havasız kalmasına sebep olacağı gibi sabahları zaman kaybetmenize de sebep olacaktır. Stick fondötenler hem fondöten hem de concealer görevi görür. Stick allıklar da yanaklarınıza hızlıca renk vermenizi sağlar. Böylece makyajınızı hızlandırabilirsiniz. Ürün değişikliğiniz size haftada 25 dakika katacaktır.

Kahvaltınız çabuk olsun

Hızlı kahvaltı yapmak kahvaltının atlanması anlamına gelmez. Kahvaltı kesinlikle günün en önemli öğünüdür. Enerji ve besin maddelerini vücudunuza almak verimli çalışmanın yanı sıra kilo kaybetmede de önemli rol oynuyor. Zaman eksikliği genellikle insanların sabahları kahvaltı yapmasını engelliyor. Düşük yağlı, yüksek lifli kahvaltılık gevreği ve süt ile iş yerinizde hızlı ve besleyici bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Egzersize zaman ayırın

İyi haber: Az zamanda egzersiz yapmanın yolları var! İlk olarak egzersiz öncesinde germe çalışması yapmanız gerekmiyor, hızlı bir şekilde ısınmanız yeterli. Germe hareketleri yerine koşu öncesi birkaç dakika jogging, aletli çalışma öncesi ise 5 dakika kardiyo yeterli. İkinci olarak evden ayrılmadan hızlı bir şekilde tam vücut antrenmanı yapabilirsiniz. 15 tekrar egzersizi yavaş ve kontrollü bir şekilde her hamle üç set olacak şekilde düzene oturtun. Bu karın, sırt, kollar ve bacaklar da dahil büyük kasları güçlendirmenize yardımcı olacak. Tebrikler! Egzersizinizden artırdığınız zaman haftada tam 75 dakika.

Buharla işlerinizi hızlandırın

Ütü ile boğuşma devri sona erdi. Seyahat boyutunda küçük buhar makinesi ile iki dakikada tüm sorunları çözebilirsiniz. Her çeşit kıyafetinizden bu yolla hızlıca buruşukluğu giderirsiniz. Bu sayede zamanınızdan haftada 15 dakika tasarruf edebilirsiniz.

Alarm kurun

Her gün evden çıkmanız gereken saatten 10 dakika önceye alarm kurun. Son dakikada telefonunuzu ya da anahtarınızı bulmada kaybedeceğiniz zamanı kazanmış olursunuz. Anahtar, telefon, cüzdan gibi unutmamanız gereken eşyaları bir arada tutun ve organize edin.

Kaynak: HT Hayat

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio