Fendi İlkbahar/Yaz 2023 defilesinden yansıyanlar

Merjam Yazar: Merjam 22 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Mavi, pembe ve yeşili merkeze alan Fendi İlkbahar/Yaz 2023 defilesi beğeni topladı. İşte defileden detaylar…

Fendi İlkbahar/Yaz 2023 defilesinden yansıyanlar

Kim Jones, lezzetli renkler ve sportif şekillerle dolu genç, canlı bir koleksiyon ortaya çıkardı. Mavi, pembe ve yeşili merkeze alan bir koleksiyonla Kim Jones, Romalı moda evinin 90’ların sonu 2000’lerin başlarının en parlak dönemini kutladı.

Silvia Venturini Fendi, gömlek ceketleri, pantolonları ve yadigâr takılarından oluşan üniformasıyla “kadınlığın yanında işlevsel fayda”nın resmidir.

Bu dört kelime, Kim Jones’un Fendi’deki keşfini nasıl karakterize ettiğini ve bahar koleksiyonunun çekirdeğini, Roma evi için şimdiye kadarki en genç ve en canlı çabasını, lezzetli renkler, seksi şekiller ve keskin bir eğlence anlayışıyla özetliyor.

İngiliz tasarımcı her zaman yakın çevresindeki kadınların Fendi’deki mihenk taşları olduğunu söylerdi ve başlığı Venturini Fendi ve kızı Defina Delettrez Fendi, aynı zamanda onun baş yaratıcı suç ortakları. Ve ilk geri bildirim, kargo pantolonunun bir hit olduğunu gösteriyor.

Saten kumaştan yapılmış ve Jones’un New York’ta ortak komplocusu olarak Marc Jacobs’la birlikte düzenlediği bir patlama şovunda 25. yıl dönümünü kutladığı Baget çantasında bulunan aynı çift F donanımıyla, bu pantolonların pek çok kıyafette görülmesi muhtemel.

50 yılı aşkın süredir Fendi’nin kürkünü ve hazır giyimini tasarlayan merhum Karl Lagerfeld, 1996’dan 2002’ye kadar Alman tasarımcının koleksiyonlarında yer alan Jones için bir başka yol gösterici ışık. Basın notlarına göre, o yıllardan çiçekli bir baskıyı ve bir logoyu ve genel olarak “minimalist kolaylık ve pop-infüze eklektizm” ruhunu yeniden canlandırdı.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio