Fashion Trust Arabia, Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi mi görüyor?  

Merjam Yazar: Merjam 14 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Tasarımcıları destekleyerek uluslararası bilinirliklerini artırmalarını sağlamayı hedefleyen Fashion Trust’ın kurucusu, İngiliz Moda Konseyi ve Fashion Trust Arabia’nın eş başkanı, danışman, Vogue editörü… Kısacası, kariyerini yaratıcılığı desteklemeye adamış bir girişimci: Tania Fares’den söz ediyoruz.

Fashion Trust Arabia, Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi mi görüyor?  

Modaya olan tutkusu küçük yaşlarda başlayan Fares, tasarımcıların tek bir parça tasarımla insanları özel hissettirebilme yeteneğine duyduğu hayranlık ve merakla sektöre adım atmış. “Her zaman özel kumaşlara ve dokulara ilgi duydum. Eğlenmeyi, eşleştirmeyi; eskiyi yeni olanla, renkleri ve desenleri birbirleriyle karıştırmayı hep sevdim” diyor. Kısa süre sonra tutkusunu girişimci ruhu ve yaratıcılığa duyduğu saygıyla birleştirerek kariyerini sektöre adamış.

“Moda markası kurma sürecini yaşamış biri olarak genç tasarımcıların destek almasının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyorum” diyen girişimci, Ürdün ziyareti sırasında tanıştığı tasarımcılardan etkilenerek Fashion Trust Arabia için harekete geçmiş. “2017’de birçok Ürdünlü genç tasarımcıyla tanıştım. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yeteneğin oldukça fazla, desteğinse eksik olduğunu fark ettim” diyor; Fashion Trust Arabia’nın Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi gördüğüne inanıyor. Tasarımcıların Fashion Trust’la güçlendikleri doğru; ancak Fares bunun yeterli olmadığının da farkında: “Platformun tasarımcıları güçlendirmesi benim için inanılmaz derecede tatmin edici bir duygu. Yine de yolun başındaki bir tasarımcının işi çok zor. Düşünülecek ve yapılacak çok şey var: Koleksiyonu tasarlamak, üretmek, uygun bir dağıtım sistemi kurmak, alıcı ve perakendecilerle anlaşmak, e-ticaret, sosyal medya yönetimi, medya ilişkileri… Liste uzayıp gidiyor.”

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio