Eskiciden 10 dolara aldığı küllük sanat eseri çıktı

Merjam Yazar: Merjam 14 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

ABD’de bir üniversite öğrencisinin Goodwill’den 10 dolara aldığı küllük uluslararası tanınan Japon sanatçı Yoshimoto Nara’nın eseri çıktı. Terrelle Brown adli öğrenci eseri yüzde 30 bin karla sattı. İşte detaylar…

Eskiciden 10 dolara aldığı küllük sanat eseri çıktı

ABD’de bir üniversite öğrencisinin bir eskiciden 10 dolara aldığı küllük, uluslararası tanınan Japon sanatçı Yoshimoto Nara’nın eseri çıktı. ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan, Wheaton College öğrencisi 22 yaşındaki Terrelle Brown, Goodwill’den 10 dolara bir küllük satın aldı. Vintage eşyalara düşkün olan ve sık sık vintage ürünler alan Brown, küllüğü internet üzerinden araştırdığında ise 62 yaşındaki sanatçı Yoshimoto Nara’nın bir eseri olduğunu keşfetti. Eseri araştıran Brown küllüğün sanatçının 2002 yılında ürettiği “Too Young to Die” adlı eser olduğunu ortaya çıkardı.

Yüzde 30 bin kar ile sattı

Son dönemde piyasası iyice artan sanatçının “Knife Behind Back” adlı eseri 2019 yılında yapılan bir açık artırmada 25 milyon dolara alıcı bulmuştu. Artnet’in haberine göre genç öğrenci küllüğü, eBay üzerinden 2 bin 860 dolara satmayı başardı. Brown böylece yüzde 30 bin kar elde etti.

Kaynak: Artdog

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio