Çizgilerin gücü adına!

Merjam Yazar: Merjam 14 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Modada çizgilerin gücü sürüyor. Şimdi çizgilere yakından bakalım.

Çizgilerin gücü adına!

Desenin tarihi tahmin edebileceğimizden daha derin ve iniş çıkışlı olsa da bugün neredeyse her gardıropta yer alıyor, cinsiyet ve yaş ayrımı gözetmeksizin herkes tarafından tercih ediliyor. Yalın bir jean ve trençkotla eşleştirerek giyebileceğiniz zarif Brenton çizgili tişörtler için muhtemelen bir stil tüyosuna ihtiyaç yok ancak Simone Rizzo ve Loris Messina’nın kurucusu olduğu İtalyan modaevi Sunnei’in sunduğu tatta daha avangard, iddialı ve eğlenceli görünümler yakalayabilmek için birkaç küçük önerimiz bulunuyor.

Dikey çizgili pantolonları işin içine dâhil edin              

Pantolonlar söz konusu olduğunda yatay çizgili alternatifleri edinmek daima daha zordur. Bunu bir avantaja çevirin. Bu parçalarda özellikle çizgiliden ziyade şerit benzeri kalın grafikleri tercih edin. Dikey çizgili tasarımların üzerine yatay çizgili üstler giyin. Daha çarpıcı bir siluet yakalamak için çizgililerin renk gruplarını farklı klasmanlardan seçebilirsiniz. Mesela, siyah beyaz çizgili bir pantolonun üzerine kırmızı yeşil çizgili bir sweatshirt giymek görünümün etkisini güçlendirecektir.

Üstte çift katman kozunu oynayın

Mağazalarda her sezon kolaylıkla bulabileceğiniz dar kesim ve uzun kollu Breton çizgili tişörtlerin üzerine bol kesim, erkek reyonlarında sıkça karşılaşacağınız kalın ve yatay çizgili tişörtler geçirin. Bu ikiliyi boru paçalı, yüksek bel bir jean ya da bol kesim kumaş pantolonlarla bir arada kullanabilirsiniz.

Yuvarlak formlu desenlerle bir arada kullanın

Böylece şöşeli ve sert hatlı çizgili desenini yumuşatarak uyumlu bir kaos yaratabilirsiniz. Mesela puantiye baskılı kolsuz ve midi bir elbisenin içine ya aynı tonlarda ya da tezat oluşturacak renklerde çizgili bir üst giyebilirsiniz. Rei Kawakubo imzalı Comme Des Garçons koleksiyonları bu konuda rehberiniz olmak için ideal.

Diyagonal çizgileri görmezden gelmeyin

Off-White’da bir kesitinin giysilere ve aksesuarlara basılarak kullanıldığı diyagonal çizgilerin en iddialı örneği için yüksek moda sahnesinin yakın geçmişe gidiyor, Miuccia Prada imzalı Miu Miu’nın 2016 Resort koleksiyonuna bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Koleksiyon hem farklı çizgililerin bir arada kullanım alternatiflerine hem de diyagonal çizgilerin oldukça çarpıcı örneklerine referans veriyor. Bu desenle tasarlanmış kumaşları genellikle midi ve mini eteklerde görüyoruz. Önerimiz diyagonal familyasından parçaları ince, dikey çizgili maskülen erkek gömlekleriyle ya da yatay çizgili bol kesim polo yaka üstlerle buluşturmanız.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio