Bottega Veneta eski tasarımları yeniden raflarda

Merjam Yazar: Merjam 9 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bottega Veneta, web sitesinde geçmiş koleksiyonlardan ürünlerin yeniden satışa sunulduğu yeni bir bölüm açtı.

Bottega Veneta eski tasarımları yeniden raflarda

Kering yan kuruluşunun genel müdürü Leo Rongone tarafından Kopenhag’daki 2022 Küresel Moda Zirvesi sırasında bildirildiği üzere ‘Bottega Serisi’ 7 Haziran Salı günü piyasaya sürüldü.

Şu anda Cabat ve Banana çanta modelleri üçer renk seçeneğiyle sunuluyor. Bottega Veneta’nın patronuna göre, en eskisi yaklaşık üç yaşında olan arşiv parçaları, web sitesinde aylık olarak güncellenecek ve ürünün koleksiyonun ilk lansmanında sahip olduğu orijinal fiyattan satışa sunulacak.

Parçalar genellikle benzer konseptlerde olduğu gibi müşterilerden ikinci el olarak değil, markanın kendi stoklarından geliyor.

Rongone, “Bu ürünler için o kadar heyecanlıyız ki, onları kapsül prensibi ile müşterilerimizin beğenisine sunmak istiyoruz” dedi.

Bir moda evi için geçmiş koleksiyonları fiyat değişikliği olmadan ürün gamına dahil etmek oldukça alışılmadık bir yaklaşım. Ancak çarpıcı logomania’ya dayanmayan ve örgülü çantaları ikon haline gelen marka, sıra dışı ve bazen radikal stratejileriyle öne çıkıyor.

Kasım ayında Bottega Veneta’dan ayrılan eski baş tasarımcı Daniel Lee ile birlikte “Bottega Green” geldi. Renk, moda evinin çeşitliliğinden geçen yılın en popüler renklerinden birine dönüşmekle kalmadı, aynı zamanda Çin Seddi dahil olmak üzere büyük pazarlama kampanyalarında çeşitli binaları ve önemli noktaları süsledi.

Tüm sosyal medya hesaplarını silen Bottega Veneta kendi dijital dergisini çıkarıyor. Genel olarak, Bottega Veneta tasarımcı değişikliğinin ardından biraz daha sessizdi, ancak etiketin CEO Rongone ile yaptığı hamleler sonrasında çantasında hala bir veya iki fikri var gibi görünüyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio