Bera’nın İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu göz kamaştırıyor

Merjam Yazar: Merjam 10 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Türk kültürüne, yerel işçiliğe ve zanaata duyduğu saygı ile moda dünyasında yer edinen Bera, İlkbahar –Yaz 2022 koleksiyonu “Rafine Zanaat” ile karşınızda. İşte detaylar…

Bera’nın İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu göz kamaştırıyor

Modanın son iki senede evrildiği, ilham aldığı durum ve hikayeleri iyice analiz eden ve marka DNA’sı ile kusursuz bir şekilde bütünleştirmek isteyen Bera; doğanın uyanışını, sürdürülebilirliği ve konformizmi benimseyen çok yönlü bir koleksiyona imza atıyor. Bera, eski koleksiyonlarından kalan ve kullanılmayan (atık) derilerin geri dönüştürülmesiyle edilinen malzelerini tamamen elde işliyor ve ortaya “Luna” isimli parça çıkarıyor.

İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu’nu “Rafine Zanaat” ve ‘Minimal Lüks’ olarak iki seçkin DNA temeline oturtan Bera; her bir tasarımını konformist, rafine, renkli ve zanaatkar bir detayla taçlandırıyor.

Her stile hitap eden geniş renk skalası ve geri dönüştürülmüş materyal seçkisiyle sürdürülebilir gardropların en yeni anahtar parçası olan “Rafine Zanaat” koleksiyonunun yıldızı “Luna”, ayarlanabilir ve çıkarılabilir sapıyla çapraz olarak da kullanılabilen bir tasarım… “Luna”, İstanbul’da zanaatkarlığı henüz keşfedilmemiş kadınlar tarafından ‘tamamen’ elde örülüyor.

Bera, “Luna” modelini yenilenen ve sürdürülebilir moda dünyasındaki ilk tasarımı olarak tanımlıyor ve tasarım adını da Latince ‘Ay’ anlamına gelen ‘Luna’ kelimesinden alındığını dile getiriyor. ‘Luna’, eski Roma mitolojisinde ‘Ay’, ‘Ay’ın tanrıçası ve kadın tanrıça anlamlarına geliyor. Yeniden doğuşun, kendini keşfetmenin, doğaya saygı duymanın simgesi olan “Luna”, 13 renk seçeneği, mini ve büyük boy alternatifleriyle 2022 yaz sezonunun en gözde tasarımlarından biri olmaya aday.

“Luna” modeli, geri dönüştürülmüş malzemeden ve tamamen elde üretildiği için şimdilik sınırlı sayıda ve kapsül bir koleksiyon. Rafine Zanaat Koleksiyonu’nun ikinci sürprizi ise ilhamını mitolojinin en dişil tanrıçası Afrodit’ten alan “Venus”. Bera’nın bu tasarımı, deri parçalarının ‘manipülasyon’ tekniği ile yine elde işlenerek üç boyutla bir dokuya dönüşmesiyle ortaya çıkıyor. Dört farklı renk seçeneği ile yaz akşamlarına enerjik bir eşlikçi olan “Venus”, ihtiyaç olan tüm kişisel eşyaları tek bir tasarımda bir arada tutuyor.

Kaynak: ALEM

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio