Baharlık trençkotlarla elegant görünümü yakalamak için stil tüyoları

Merjam Yazar: Merjam 26 Mart 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bahara özel trençkot kombinleri ile karşınızdayız. İşte elegant görünümün stil kodları ve daha fazlası…

Baharlık trençkotlarla elegant görünümü yakalamak için stil tüyoları

Baharın en güzel yanı oldukça soğuk geçen kışın ardından ısınmaya başlayan hava ve renklerle canlanan doğa… Bu güzel mevsime yakışan en güzel parça da trençkot! Trendler ne olursa olsun, mevsim bahar olduğunda trençkotlar her şekilde kombinlere dahil olmayı başarıyor. Peki, kıştan bahara kolay geçişi sağlayan trençkotlarla elegant stil nasıl oluşturulur?

Sokak stiline elegant dokunuş

Trençkotun süper gücü, denimin zamansız rahatlığıyla bir araya geldiğinde ortaya elegant ve spor şıklığın formülü çıkıyor. Günün her anında kullanabileceğiniz bu ikiliyi düz topuklu bir babet ya da ayakkabı, sade bir bluz ile bir araya getirin. Denim pantolonu yeni sezonun favorisi geniş paçalardan olmasına dikkat edin.

Elegant stilin cool görünümü

Havalar baharda bir ısınıyor bir soğuyor, haliyle buna göre giyinmek lazım. Trençkotun cool havasını gömlek ceketlerle kobinleyerek katman stili oluşturun. Aslında bu stil bildiğimiz üst üste giyinmekten ibaret ama bunu şık detaylarla yapmak gerekiyor. Trençkotun içine gerektiğinde çıkararak da kullanabileceğiniz gömlek ceket, elegant stili tamamlayacak bir pantolon etek, zincir detaylı çanta ve topuklu ayakkabılar…  Güneş gözlüğü ve takılarda kombinin altın dokunuşları olacak.

Trençkot ve elbise ikilisiyle elegant stiller

İlkbaharla birlikte elbiselerden, özellikle de çiçek desenli olanların altın çağı başladı. Tabi elegant stilinizi tamamlamak için özellikle kontrast renklerde trençkotu eşleştirmelisiniz. Kombini tamamlarken bantlı ayakkabı ve clutch ikilisini de mutlaka görünüme dahil edin. Alternatif olarak da havanın durumuna göre bootie’leri de deneyebilirsiniz. Elegant stili yakalamanız için kombin parçalarının rengi bej olmalı.

Ofis stilinde elegant görünüm

Formal zorunlukları yerine getiren ama bir o kadar da elegant görünümleri ofise dahil etmenin tam zamanı. Mesela pastel tonlarda bir gömlek, ferah kumaşıyla dikkat çeken pantolon etek ikilisini kruvaze formlu trençkotlarla tamamlayın. Elegant görünüm katacak diğer parçalar ise stilettolar, deri çantalar, şık takı ve aksesuarlar…

Elegant şıklığın konforlu hali

Mevsim geçişlerinde sağladığı konforla rüştünü ispatlayan trençkotlar çabasız şıklığı ile ilk akla gelen tasarımlar oluyor. Hem elegant hem de konforlu bir görünüm çizmek isteyenler için; keten pantolonlar, dökümlü gömlekler ve hafif topuklu ayakkabılar ideal bir seçim.

Kaynak: Yeşiltopuklar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio